Új hozzászólás Aktív témák

  • bacsika

    csendes tag

    Üdvözletem mindenkinek!
    A problémám a régi......
    Úgy 2003 környékén állítottam össze egy asztali pc-t aminek (talán először a piacon) volt egy HDMI kimenetes nVidia videókártyája. Elképedve néztem a családi HD felvételeimet kivetítőn azt tapasztalva hogy a kamera kimenetén sokkal szebbek a színek. Az élesség is. Tulajdonképpen szinte minden. Persze próbáltam beállítani mindent amit ilyenkor lehet. Volt egy RGB kontra YUV konverzióra is opció a kártyához kapott szoftveren, de szinte semmit nem tudtam azzal a képpel kezdeni. Egy olcsó multimédiás box ugyanazt a képet nyújtotta mint a kamera. Magyarázatot azt kaptam hogy a PC-k videókártyája nem filmnézésre van kiélezve hanem játékokra. Én ebbe beletörődtem és hagytam a francba az egészet úgy ahogy van. Gondoltam majd orvosolják ezt a problémát a későbbi generációs kártyákon...............

    Azóta eltelt nagyon sok idő. Most megint összeállítottam egy egész jó kis gépet.( Inte Core i-5 7400, 16GB 2133MHZ memória, csak alaplapi grafikus kártya)
    És majdnem meg is voltam elégedve a képpel, bár vettem észre némi szemcsézettséget meg a színek is olyan fakónak tűntek. Aztán tovább léptem........ Rákapcsoltam egy TV okosításra kitalált kis EVOLVEO multimédiás kütyüt amit (asszem) 28k -ért vettem egy pár éve. 4k60Hz is tud amit a monitor is fogad HDMI 1.4-en.
    Ás láss csodát a különbség egész egyszerűen drámai. A 28k értékű kütyü lealázta a 100k ba kerűlő PC-t. Valaki meg tudja nekem mondani hogy ez miért van? Az biztos hogy nem a PC-vel van a baj. Egyébként a monitor képe amúgy szép. A böngésző vagy irodai szoftverek vagy bármilyen más grafikai megjelenítés tekintetében...csak hát a filmek.....borzalmas.
    Talán az lehet a baj hogy nem videókártya kimenetét használom hanem az alaplapba integráltat? Vagy a videókártyák még most is ott tartanak ebben a tekintetben mint majdnem 20 éve. Mert akkor nagyon szomorú vagyok.
    Várom a válaszotokat mert ez számomra nagy csalódás a PC-s filmnézés tekintetében.

Új hozzászólás Aktív témák