Új hozzászólás Aktív témák

  • Atos23

    senior tag

    Hali!

    Egy probléma megoldásában szeretném a segítségetek kérni:

    Nekem a Windows7 megjelenésekor az volt az egyik problémám az új OS-sel, hogy nincs benne roppant egyszerű (kis erősforrást igénylő) és egyben használható levelezőprogram mint a Windows Mail, vagy az Outlook Express. Nem keverendő ide a Windows Live Mail, mert az egy ganédomb. :) Ugyan szerepel a W7 Program Files Mappájában a Windows Mail mappa, annak összes fájljával, az mégsem használható, nem indítható el, és nem támogatott.

    Ezért megoldottam annak idején, hogy Vistából átmásoltam W7-be a Windows Mail mappát, és módosítottam a levelezésre vonatkozó registry bejegyzéseket egy Take_Ownership nevű reg fájllal. A W Mail ezután működött is tökéletesen, de most már mindenképpen Outlookot kell használnom munkám miatt.

    Működik is tökéletesen az Outlook az átállás után, kivéve egy dolgot: A Weboldalakon szereplő e-mail cím hivatkozásokra kattintva Windows Mailban akar megnyílni az új üzenet írása ablak állandó jelleggel. Pedig megtettem a következőket:
    - A fenti reg fájlnak van egy visszaállító reg fájlja, de eredménytelen
    - CCleaner
    - Alapértelmezett programokban az Outlook van mindenhová beállítva

    Rendszer-visszaállítást nem szeretnék futtatni, mert a W Mailes módosítás még 2009-ben történt :)

    Ismertek olyan reg bejegyzést, ami ezekre a webes "mailto:" linkek alap levelezőprogramjára vonatkozik?

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák