Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hauserjoci

    csendes tag

    válasz rdi #50 üzenetére

    Üdv.
    Externet Golf netcsomagunk van, amely modemmel (D-link DSL-360R) tökéletesen működik, viszont a nemrég vásárolt TP-link TL-R402M routerrel nem...

    A routerbe be tudtam lépni, Beállítottam a Pppoe, felhasználónév jelszó, és csak annyit ír ki hogy Linking... majd egy 10-15mp mulva Disconected!
    Próbálgattam már a vezetékeket cserélgetni, resetelni a routert, kibe húzogatni újraindítani gépeket, MAc szűrő, áramtalanítani, a routeren még frissítettük is, de semmi, ugyanazt csinálja. Elvittem unokatesómhoz és ott elsőre működött, még az én modememmel is. (T-comos net)

    Aztán hoztam tőle egy ST Lab routert, ezzel is szívózott, de végülis sikerült megoldani, mindkét gépen létrejött a kapcsolat, és a router is csatlakozott, működött kb 2 hétig, aztán gondolt egyet, és már ezzel sem működik.
    Ezzel is eljátszottam ugyanazt, madzag csere router reset stb, de nem lett jó.
    Hoztam másik modemet (Dialcom), azzal sem működik... :W

    Ilyenkor mi lehet a baj? Én vezetékre gondoltam, cserélgettem már az összeset, de sehogy sem lett jó. A gép elméletileg jól van beállítva, bár nemhiszem hogy sok köze van ahoz, hogy a router miért nem csatlakozik...

    Pls help :R
    Üdv. hauserjoci

    [ Szerkesztve ]

  • bmw320d4

    csendes tag

    válasz rdi #50 üzenetére

    Sziasztok

    Otthoni hálózathoz keresek SWITCH -et, kérdésem az lenne milyen irányelvek és technikai paramétereket kell nagyon megnézni.

    48 Port
    Gigabit
    Poe port.

    Köszönöm a válaszokat.

  • mekiszacsi

    kezdő

    válasz rdi #50 üzenetére

    Sziasztok!!!
    Még kissé noobnak érzem magam,de minél inkább a mélyére ások annál inkább ez az érzés tölt el.
    Szóval volna egy viszonylag bonyolultabb otthoni hálóm,aminél az én asztalimhoz csak egy lankábel jön a gépem egyik lanportjába és a volna rajta még1 másik lan amit felhasználnék egy másik asztali összekötésére a szobámbán, az egyetlen bejövő kábelről tehát továbbosztanám a netet a bejővő lanról az elsődleges kártyán.
    Bridge mód sajnos kizárva mert unhandled exceptionnel megáll a dolog mindig,viszont az egyik háló kártya hálózatának megosztása a beállításokban a másik felé sikerült is kapott egy 192.168.137.1es ip-t kérdés az hogy az első gépen bejövő,és kimenő kártyákon milyen fix ip maszk,és alapátjáró ,valamint a másodlagos gépen szintén milyen adatok kellenének?
    Egy alkalommal így sikerült összehozni akkor látszólag jónak tűnt de most ugyanaz a hiba.

Új hozzászólás Aktív témák