Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #43131 üzenetére

    Szerintem teljesen logikus és kényelmes is, hogy egy LAN = egy SSID, ha van fizikailag átfedés (belenyúl egymásba a két rádió által fedett terület), ha nincs (pl. két külön épület közepén egy-egy 5G rádió). Már akár csak azért is, hogy a mobil kütyükön is kezelhetőbb legyen a hálózati lista (nem mindenkinek 1234 a WEP jelszava, van akinek 30 random karakter a WPA2 és nem mindig megy a copy-paste, illetve tiltott a WPS, szóval percek kérdése bepötyögni és mondjuk amúgy sem akarsz 5+ redundáns bejegyzést látni a listán, főleg mobilon).

    A kliensnek mindig meg kéne tudnia különböztetni a MAC cím alapján az AP-t, vagy ha azonos a MAC, akkor az általában szándékos (valami prorpietary seamless roaming megoldás). Ezzel együtt pedig letilthatod az egyes AP-kről az egyes kliens MAC címeket, ha szeretnéd őket egy bizonyos AP-re erőltetni.

    Mondjuk a lenti eset nekem is azt sugallja, hogy szándékosan már SSID-t szeretne a tulaj (neki biztos így egyszerűbb, mint MAC alapján tiltogatva terelgetni, vagy talán még csak nem is egy LAN az).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • jerry311

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #43131 üzenetére

    Ha azonos az SSID, jelszo, es DHCP szerver, akkor egesz turhetoen mukodik a roaming. Meg ha az infrastruktura nem is tamogatja, akkor is turhetoen mukodik. Nem beszelve a kenyelmi reszerol, nem kell egy nagyobb lakasban 3-4 halozatot beallitani minden WiFi eszkozon.
    Ha meg a kliens hulye, es ismeri az osszes SSID-t a kornyeken, akkor ugyis valtogatni fogja az AP-ket, mindegy mi az SSID. Az AP valtas vagy roaming mindig kliens oldali dontes.

    Ha a felhasznalonak muszaj megkulonboztetni, es nem akar minden eszkozt mindket halozaton, akkor van ertelme.

Új hozzászólás Aktív témák