Új hozzászólás Aktív témák

  • Bikeman

    aktív tag

    válasz bbazsy #1 üzenetére

    Én most kaptam ilyen oltást, mert (nevemből adódóan..:D) elég sokat vagyok az erdőben.
    Úgy van, hogy a körzeti dokival fel kell iratni, és kiváltod a patikában, két injekciót kapsz. Visszamész a dokihoz, az elsőt beadja (felkarba), aztán a másodikat viszed haza és beteszed a hűtőbe. Második oltás az elsőtől számított 4 hét múlva, ezután 90%-os védettséged van már (én most ezen vagyok túl). Ezek után 1 év múlva jön a harmadik (azt nemtom, hogy az 1 évet az elsőtől, vagy a másodiktól számítják...), akkor van teljes védettséged, és 3 évente már csak egyet kell hogy kapjál ''fenntartásképp''.

    Ez az injekció az agyhártyagyulladás ellen véd, mert ugye a (s)lájm (Lyme) kór ellen még nincs vakcina...:( :Y

    Ahol én nagyrészt járok nyáron, ami a Börzsöny, ott állítólag a kullancsok 50%-a fertőzött..:Y
    Ahol még járok az év többi szakában, a budai hegyekben, (János hegy, HHH, Hárs, stb.) ott kisebb a fertőzött kullancsok aránya.
    De érdekes, az emúlt cirka 7 évben nem volt bennem kullancs, tán olyan gyors vagyok, hogy nem bírnak rám ugrani...:D

Új hozzászólás Aktív témák