Új hozzászólás Aktív témák

  • Paarthurnax

    senior tag

    A következő témában kérném az ötleteiteket:
    Két hét múlva lesz az egyetemen egy prezentációm, ami a mostani operációs rendszerek felhasználói felületének használhatóságáról szól. Van egy ilyen tantárgyam és ezt a témát választottam most a szemeszter végére. Előzetes konzultáció után három operációs rendszer maradt amit tesztelni fogok és ezek a következők: Windows 7 RC, MAC OS X Leopard, SUSE 11.1 KDE 4.1-el. Ez utóbbit én direkt rakom bele, mert érdekes lesz össszehasonlítani a másik kettővel.
    A tesztet olyanokkal fogom elvégezni, akiknek átlagos ismereteik vannak, semmi különleges. Két tesztrészt szeretnék, egy kezdő szintet és egy haladót.

    Ha van kedvetek írjátok le légyszi, hogy ti milyen feladatokat adnátok a teszt részvevőinek ebben a két kategóriában.

    ilyen feladatokra gondoltam pl:
    - fájl másolása valahonnan valahova, majd szerkesztése egy adott beépített programmal
    - Internetről letöltött program telepítése és elindítása
    - mindenféle beállítások módosítása, pl. képernyő kímélő, háttérkép
    - formatálás, egyebek

    Szóval ilyen életszerű dolgokra gondoltam, amibe minden felhasználó előbb vagy utóbb bele fut.
    Mivel a felsoroltak közül mindegyiket gyakran használom nekem szerencsére nem kell rájönnöm ilyen dolgokra, de a tesztalanyok max XP-t vagy MAC OS X Tiger-t használnak, tehát mind a három teljesen új lesz nekik.

    Várom az ötleteket és előre is köszönöm! ;)

    Diablo 3 - BoGyesz#1484

Új hozzászólás Aktív témák