Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GombócArtúr

    senior tag

    Apám veszélyesen opel fan.
    Időrendben volt neki:

    2 ajtós Opel Kadett
    4 ajtós Opel Kadett
    Opel Omega 2000ccm (1986)
    Opel Vectra 2000ccm (1989)
    Opel Corsa sport (1985)
    Opel Omega 2000ccm (1994)
    Opel Omega 2200ccm TDi (2002)

    Imádja az Omegákat, mert akkora hatalmas és kényelmes. Legnagyobb bánata, hogy nem gyártják már, így évek múlva nem lesz mire lecserélnie a mostani kedvencét. :)

    Ja, ha ittvagyunk egy kérdés:

    mikor fogják végre kiadni a beépített GPShez a magyar térképes lemezt? Lesz ilyen egyáltalán?

    ''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

  • GombócArtúr

    senior tag

    válasz SzalaiG #14 üzenetére

    most hogy mondod, azt hiszem igen. De az tök más kivitelü, úgy tudom.

    ''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

  • GombócArtúr

    senior tag

    válasz Foglalt név #18 üzenetére

    Annyira nem vagyok otthon a témában. Azt tudom hogy e legelső Omega után, nem tettszett neki a Vectrája mert túl kicsi volt :D
    A 94'-es nagyon frankó volt, kényelmes, tágas, jó benne utazni. Autómataváltós volt sport fokozattal, meg hegymenet fokozattal, frankón húzott (azért megnéztem volna mit csinál egy 3000-es motorral.). Ez nem ette az olajat, de a benzint annál inkább.

    A legújabb, kivül-belül a legszebb autó az Omegák közt. Belga import, tele extrával, digitális légkondi - a két ülésen külön beállitásokkal, cd-tár, gps (bár ez használhatatlan magyarországon) és beépített fedélzeti computerrel irányítható nokia telefon.

    Azért pár dologért nem vagyok odáig.

    - fedélzeti komputer: bármerre néztük sehol nem kaptunk nagy kijelézőset, csak a megfelezett méretűt (nem tudom miért volt jó ezzel terjeszteni)
    - talán a frankó magyar utak miatt már keletkezet egy sor pixelhiba a kijelzőn
    -az anyósülés előtti tartó kicsi (főleg hogy oda szerelték a nokia telefont) és a nyitószerkezete ugyanolyan gyenge mint az előző modellnek.
    - Bulgáriában anyagfáradás miatt szétment egy vulkanizált gumi az egyik tárcsán amit az ékszíj hajt, jól megszívtuk miatta


    Egyébként valamiért igen nehéz volt használtan szerezni, sokat kellett böngészni a neten hozzá. ígyis kompromisszumokat kellett kötni.
    Valamiért a kombikat erőltették nagyon ebben a modellben, amik szerintem nem néznek ki jól, csak sedanban szépek.

    [Szerkesztve]

    ''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

Új hozzászólás Aktív témák