Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz spider23 #14978 üzenetére

    Nézd meg, hogy nem ugyanazon csatornán vannak e, illetve hogy a 2.4-es wifi hálózatok nem zavarják e. Azt én is érzékeltem, hogy a sima cc2531 (nem külső antennás) valamivel gyengébb mint a Xiaomi gw, de azért együtt lehet vele élni, mondjuk ha 100%-nak veszem a Xiaomit, akkor nálam kb. 70% a cc2531 ugyanazon a helyen. Elvileg jövő héten veszem át én is az antennás verziót, reményeim szerint jobb kell hogy legyen.

    Egyébként önmagában attól, hogy van egy Zigbee2Mqtt alapú hálózatod is, nem kellene semmilyen anomáliát tapasztalnod. Pl. nálam is megfér egymás mellett remekül a HUE-val, de volt egy rövid időszak, amikor ment a Xiaomi, a HUE, és a Zigbee2Mqtt is. Ha ez bármilyen gondot okozhatna, akkor elég lenne, ha szomszéd beüzemelne egy Z2M-et, és borulna a Xiaomi gw-s Zigbee networkod, ez azért vicces lenne :). A csatornákra nyilván figyelni kell, de ezt már írtam.

    További tippek:

    - forgasd a sticket, próbáld meg vertikálisan, és horizontálisan is, esetleg 45 fokban döntve
    - rendeld nyugodtan nyakra-főre a stickeket, és szórd szét a lakásban router firmware-el, filléres cucc, a Xiaomi gw árából kapsz egy szatyorral :)
    - A cc2530 erősebb lehet, de csak az a verzió, aminek van RF erősítője. Cserébe viszont nincs rajta usb. Én e miatt inkább azt az iskolát követem, hogy több darab antennás cc2531-et használok (majd, jelenleg csak egy coordinátor van, és egy router) és sima usb-s dugasztöltővel vannak a házban elhelyezve szolidabb helyeken levő konnektorokban
    - Routernek használhatsz izzókat is, IKEA mondjuk pont nem annyira jó, állítólag routernek elég gyenguszok, de csak a git issue-kban olvastam valahol, tapasztalatom nincs.
    - A fő csapásirány náluk most a CC26X2R1, CC1352P-2. Ezek jóval izmosabb cuccok RF és compute szinten is mint a cc2530/31, viszont 40-50 USD egy ilyen board. Én erősen gondolkodok rajta amúgy, ha lesz, akkor majd megosztom a tapasztalatokat.

    [ Szerkesztve ]

  • szat8

    tag

    válasz spider23 #14978 üzenetére

    Már korábban bedobtam ezt a témát, de nem váltott ki reakciót: [link]
    Itt írnak a zigbee2mqtt 1.7-es update-jéről, ami támogat két új boardot is.
    Nincs rajtuk antenna (habár elvileg az egyikre tehető némi forrasztás árán), viszont zigbee 3-at, ezzel együtt erősebb és nagyobb hatótávolságú jelet ígérnek.
    Ennek megfelelően persze lényegesen drágább is.

    Nem mondom, hogy ez a legjobb megoldás a problémádra, ha már megvetted a sticket, akkor neked talán érdemesebb simán kitolni a hatótávolságot egy másik jól elhelyezett zigbee eszközzel. Persze nem elemessel, azok nem csinálnak mesh pontot. Nekem olyanom nincs sajnos, de majd valaki biztos ír konkrét tippet, akinek van tapasztalata vele.

    Szerk.: Közben @Chal beelőzött, de szerencsére ezek szerint nem mondtam nagy hülyeségeket. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák