Új hozzászólás Aktív témák

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz Zirowe #368 üzenetére

    Nekem az nem tetszik, hogy az appban is fordítva lesz néha így a jelzés, felkapcsoltnak írja, közben meg le van kapcsolva a lámpa... Ha lesz egy alaprajzod, össze vissza lesznek a világítások így rajta, nem fog egyezni a valósággal.

    Akkor már inkább egy nyomógomb, ami a kapcsoló mögötti arduino-t kapcsolja, függetlenül attól, hogy a központ megy-e, elérhető-e. Azt úgy is látja az ember a szobába, hogy épp van-e világítás, vagy nincs :) ha változtatni akar rajta, akkor megnyomja és kész.

    Én most falon kívüli megoldást csináltam az albiba, de elgondolkoztam, hogy jó lenne minden konnektort, kapcsolót felokosítani :) Ha kell csinálok dupla dobozt a falba, úgyis mi csináljuk a villanyszerelést majd.

    100x100-as dobozba raktam, így elfért, de fele ekkorára meg lehetne csinálni, sensebender micro-val pl.
    Első próbálkozás, úgyhogy mondhatni béta, könnyen szétjöhet bármelyik csatlakozás. (pl. a dupont kábelt rögzítettem a relé csatlakozójába, az USB táppal együtt :) ) de végül is tart...

    [kép]

Új hozzászólás Aktív témák