Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, most álltam neki én is az okos otthon fejlesztésnek.

    Első körben rendeltem pár sonoff wifi kapcsolót, wifis lámpakapcsolót, két wifis konnektort és egy broadlink rm mini 3-ast.

    Először a szobámba szeretném a két lámpát wifisre megcsinálni, az egyik wifis konnektorba pedig a mélynyomó lesz dugva, így egy helyről irányíthatóvá tenném a világítást és a tv/erősítő/media playert, valamint egy sonoff-ot rákötnék az új bojlerre, amit ritka hülyén kötöttek be, és egyszerűen nincs rajta fizikai kapcsoló.

    Szeretném majd az egészet hanggal is irányítani, csak még nem sikerült eldöntenem, hogy amazon echo dot vagy google home.
    Tudom, ezek nem beszélnek magyarul még, de elvileg home tud olaszul, ami nekem tökéletes.
    Echo dot fele húz, hogy olcsóbb, viszont ha majd később szeretnék pár chromecast audiot a lakásba, akkor azzal a home tud együttműködni, még nem döntöttem.
    Ti melyiket ajánljátok?

    Ami tervben van még, de majd csak a következő ütemben lesz megvalósítva, az az összes lámpa wifissé alakítása, a szobákba és kültérre hőmérséklet, páratartalom és légnyomás mérők amik adatai lakáson belül és otthoni hálózattól távol is elérhetőek, redőnyöket és függönyöket motorizálni, valamint wifis légkondi telepítése, ajtó nyitás érzékelő, egy-két wifis kamera.
    Bojlert lenne érdemes még valahogy okosítani, normális és távolról is leolvasható víz hőmérséklettel, de még nem tudom hogyan oldható meg.

    Gondolom ezeket mind úgyse tudjam majd kezelni egyszerre se az echo, se a home, mindenképpen kell majd egy szerver, nem?

    Ezeket a jövendőbeli igényeket

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák