Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz Shkiz0 #41 üzenetére

    "Semmibe se kapaszkodok, de jobban rálátásom van erre mint szerintem neked"
    Mivel közgazdász vagyok, és olvastam a kommentjeid, elárulom neked, hogy ez egészen biztosan nem így van.
    De menjünk végig rajta:

    "Szerinted, mikor a világban mindenhol eszement infláció jelentkezett akkor mindenki rohanni fog a 4090-ért és társaiért?"
    Nem, szerintem sem fog rohanni, ergo kisebb lesz a kereslete, ami viszi lefelé az árakat. Írtam bárhol olyat, hogy rohanni fognak ezekért? Egy szűk réteg vásárol az elején, aztán MSRP csökkentés, áresés, tőlem csak ezt láthattad a fórumon mindenhol, már hónapokkal ezelőtt is.

    Elolvastam a következő bekezdéseket, és az az érzésem, hogy félreértesz, én azt írtam, hogy úgy érzem, te abban reménykedsz, hogy nem csökkennek az árak, mert kártyákat árulsz, és nem szeretnéd ezt veszteségesen tenni, ami érthető. Ezért írsz jövőbeni kisebb kínálatról (ami esélytelen, de ez már ezerszer ki lett fejtve), valamint más topic-okban arról, hogy nem lesz gombokért a 3xxx-es széria továbbra sem. Én tudom, hogy miért alakultak úgy az árak ahogy, láttam az előző ciklust, sejtettem, hogy fog alakulni a mostani, vastag plusszal trade-eltem is a mostanit, másfél évvel előtte felvázoltam, hogy fog alakulni. Szóval odáig megvagyunk a hsz-eddel, hogy "és hónap végére még lesz mint enni, nem hogy gépet újítani.", eddig értek egyet veled. Itt jönnek a hibák:

    "Az nvidia sem hülye, szándékosan nem fogja olcsóbban adni a kártyákat mint a 30xx szériát.
    Pláne úgy, hogy azért a gyártókat is érinti az infláció, jelenleg is folyamatos a chiphiány sok területen (főleg autógyártás) és a megemelkedett előállítási költségekről."
    Szándékosan nem, kényszerből igen. Ahogy írtam már néhányszor: Az elején lehet, hogy nem veszed észre a bejelentett MSRP-n, mert profitot fognak maximalizálni a kevésbé árérzékeny fogyasztókon. Később, mikor ők elfogynak (ami most sokkal gyorsabb lesz, mint korábban bármikor), akkor csökkentenek. Chiphiányuk nekik aztán végképp nincs, javaslom olvass utána. :U

    Az ezt követő procis, iphone-os dolog teljesen irreleváns a jelenlegi GPU helyzettel kapcsolatosan, így nem nagyon van mire reagálni.

    Az utolsó mondatra pedig annyit, hogy semmi hasonlót nem jósoltam, és nem is várok, nem igazán érint. Egyáltalán mihez kell 3090 + 80%-ot tudó kártya jelenleg? Ezutóbbi kérdést is gyanítom sokan fel fogják tenni maguknak a későbbiekben.
    Amire én számítok, az szimplán további jelentős áresés 3xxx fronton, a mostani EVGA-s hírhez hasonló meglepő, gyönyörűséges clusterfuckokat sejtető hírek sora, majd egy teljesen mindegy milyen MSRP-n érkező (majd az néhány hónap múlva csökkenő) 4xxx-es széria és recesszió, ami tovább fűszerezi többek között ezt a piacot is. Semmi többet. Egyszerűen érdekes a cryptón, hozzájuk kötődően a kártyákkal kapcsolatos történéseken keresztül megfigyelni a különböző érintettséggel lévő szereplők reakcióit, a mögötte húzódó pszichológiai vonásokat, úgy az egész folyamatot, a hitetlenkedést, meg nem értést, a következtetési képesség hiányát, az önámítást. Egy fórum szuper erre, más témákban is az volt. :D

    Ja, még annyi, hogy ilyen szintű jegybanki kamatlábemelés mellett egyszer az infláció is megáll, aztán átfordulhat majd idővel deflációba, durvább recesszióba temérdek leépítéssel, bezárással, felvásárlással a móka, de az sem lesz vidám.

    u.i.: Ahogy írtam, a Gamers Nexuson tényként közölték, hogy áprilisban tájékoztatták erről az Nvidia vezetőit, pontosabb részleteket erről a részéről egyelőre nem tudni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák