Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bexinho23

    őstag

    Sziasztok!

    Van egy Dell Inspiron n5110-es notbook-om, i3-as széria. Tudom, hogy ne laptopon játsszak (konzolon szoktam), de néha kedvem támad. A gond az, hogy erőteljes 3d játéknál nagyon felmelegszik a laptop bal kezem alatt (winchester résznél), a jobb oldalon pedig szobahőmérsékletű. Tudom azt is, hogy rossz konstrukció ez a típus hőelvezetés szempontjából, de nem értem miért melegszik fel annyira, hogy a gép leálljon magától. Másodszor csinálta és emiatt nem is szoktam fps-esezni, csak FM-ezni.

    Amúgy 4db 5 cm-es kupakkal van alátámasztva, szobában nem szokott 25 foknál melegebb lenni, és az aida átlag használat melett ezt mutatja:
    - procik: 50-55 fok
    - winchester: 45-47 fok
    - gpu: általában annyi, mint a proci: 50-55 fok

    HD filmezés közben a winchester felmegy 53-55 fokra, többi átlagosnak mondaható (60-65 fok)

    Viszont 3d játéknál elég extrém hőmérsékletek vannak (15-20perc múlva le is kapcsol):
    - procik: 75-85 fok
    - winchester: 55-60 fok
    - gpu: 85-95 fok
    Na most a proci kivételével az utóbbi kettő katasztrófa! A gép amúgy most lesz 1 éves, de nem szoktam asztalon kívül máshol használni, így minimális esélyt adtam arra, hogy port szedjen össze. De gondolom így is gyűjtött a venti.

    Milyen hűtőt vegyek alá? Milyen típust érdemes beszerezni?

Új hozzászólás Aktív témák