Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • drachoHUN

    senior tag

    válasz vhw #32 üzenetére

    A Fifával is több a hasonlóság. :D

    Na jó nem, de semmiféle párhuzamot nem vonnék a két játék között. Ha halsz, érdemes visszatérni a helyszínre. Bloodborne-ban is így van nem? (Dark Souls féle játék, gondolom igen, de nem játszottam vele, csak videókat láttam róla.) Ha így van, akkor ez a legnagyobb hasonlóság. Itt is vannak bossok, van fejlődés(de ez a része nagyon egyszerű a játéknak). Nehézségben nem vetekszik vele, ez nyilvánvaló. De tényleg, nem látom értelmét hasonlítani.

    [ Szerkesztve ]

    Forza JUVE!!!

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz vhw #35 üzenetére

    Fogalmam nincs. Sztem arra tippeltek, hogy nem lesz nagy keletje magyarországon, úgyhogy nem rendeltek belőle sokat a boltok.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz vhw #129 üzenetére

    Szőke herceg? :F

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz vhw #131 üzenetére

    Arra a helyszínre gondolsz ahol először találkozunk vele, a sivatagban? Ha igen, akkor mintha lenne ott valami quest később, mármint ami oda vezet...de nem esküdnék meg rá. Anno én oda visszamentem igen, jól meg is haltam mert jóval magasabb szintűek voltak az ellenfelek, ahogy írtad is. Nagy jelentősége viszont nincs, még ha tényleg vezet oda quest akkor sem, de mondom már homályosak az emlékeim ezen a téren.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • drachoHUN

    senior tag

    válasz vhw #131 üzenetére

    Nem emlékszem, hogy lenne ott túl érdekes dolog. Quest sem vezet vissza oda, ha nem csalnak az emlékeim.

    [ Szerkesztve ]

    Forza JUVE!!!

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz vhw #136 üzenetére

    Nincs. Ez is csak egy amolyan false/funny ending a sok közül. Abszolváltad a K endinget, ennyit jelent.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz vhw #139 üzenetére

    A "true ending"-et (Ending E) még feltétlen nézd meg youtube-on legalább!

    "A lehetőségeket elintézik egy egyszerű eldöntendő kérdéssel."

    Lehet sajnálni, persze sokkal jobb lett volna ha a döntéseinknek is van komoly következménye, de én két dolgot mondanék erre:

    Egyrészt ez nem egy szerepjáték elsősorban, nem RPG, nem próbálta reklámozni magát soha úgy, hogy "döntések és következmények" gameplay, úgyhogy én nem is vártam el tőle.

    Másrészt manapság a legtöbb ilyen módon reklámozott RPG-ben is csak illúzió, hogy a döntéseidnek vannak érdemi következményei (sokszor sajnos ráadásul nagyon is nyilvánvaló illúzió).

    "De nem igazán foglalkozott egyik sem azzal, az aprósággal, hogy mégis miért találkozunk Emillel először egy gép formájában/testében, aki aktívan meg is támad, csak később visszakozik, mikor elfogytak a társai (gépek, vagy további Emil másolatok?)."

    Azért mert ilyen nincs, ezt te értelmezted félre, nem figyeltél eléggé. Emil, pontosabban csak a feje, ami túlélte a Nier Gestalt eseményeit, a robotháborúk után legyengülten, emlékeit részlegesen elveszítve, egyszerűen elrejtőzött abban a gépben (valahogy, de Emil egy mágikus szuperfegyver, szal whatever...). Nem ő irányította a machine lifeform-ot, azon a helyszínen nem is voltak klónjai egyáltalán. Amikor 2B szétcsapja a robotot előbukkan az Emil fej, azt kérdezi, hogy "hol vagyok?" utána meg jól elmenekül, miután 2B meg 9S is egyöntetűen arra szavaz, hogy nyírják ki. Magyarul Emil kb abban a pillanatban ébredt fel amikor felnyílt a lekaszabolt robot feje.

    "Másrészt miért jelenik meg az erőtér a terminal körül (mint egy gép (machine lifeform) esetében), mikor céltalan városi bolyongása során elhalad egy előtt? "

    Mit értesz terminál alatt?

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz vhw #141 üzenetére

    "Akkor a kérdéses robot "agyatlan" volt? Hogy "működött"? Amikor a játék azt sugallja, hogy a gépek legkisebb "működő" egysége a gömb alakú fej modul, ami különböző extra egységekkel képezhet nagyobb, bonyolultabb létformákat."

    Hol sugallja ezt, mivel? Szerintem semmi nem utal erre. Másrészt miért lett volna agyatlan? Csak a robot fejében lehet az agya?

    Konkrétan nem tudjuk szerintem pontosan hol van az agyuk. Egyrészt még ha a fejükben is van, nyilván nem tölti ki az az egész nagy gömb alakú fejet, egy kis processzor méretű objektum is elég lehet. Másrészt a lore-ból kiderül, hogy a YoRHa black box-ok-at machine core-okból készítették, ergo a machine lifeform-ok és a YoRHa androidok tudata ugyanarra a struktúrára épül (ezt explicite kimondja a játék, nem én találom ki). Namost akkor a tudat szorosan kötődik az agyhoz? Mert ha igen, akkor a machine lifeform-ok agya konkrétan a machine core...az meg ki tudja hol van a testükben.

    Az is simán elképzelhető, hogy valójában Emil irányította azt a gépet, de "tudatalatt", szóval irányította meg minden, de nem volt konkrét célja, leginkább amolyan zombimódra követte amit a többiek is csináltak. Erre utalhat az is, hogy pl az a robot amiből Emil kipattant végül, konkrétan el akart menekülni 2B és 9S elől, ezt 9S még meg is jegyzi a harc közben...de ezt te is észrevetted. Menekülő robot-ot márpedig valóban nem nagyon láthattunk rajta kívül a játékban emlékeim szerint, szóval ebben lehet szerepe volt valahogy Emilnek. De ugyanakkor annak sincs semmi értelme racionálisan nézve amit csinál...elbújik egy robotfejben, ugyanúgy támadja 2B-éket, majd amikor vesztésre áll a harc elkezd menekülni (minek? sokkal erősebb gyakorlatilag, mint bármelyik robot a játékban, nem sok oka lenne menekülni igazából...), aztán feleszmél, hogy "hoppá, hol vagyok?" majd megint elmenekül? Szerintem ebből nagyon az jön le, hogy az a robot nem Emil tudatos irányítása alatt támadta meg őket. Vagy tökre függetlenül működött Emiltől, vagy ha nem is, utóbbi nem tudatos szinten irányította.

    "annyi lehetőség közül miért pont ezt a módot választották egy régi szereplő visszahozására? Nem szimbolizál semmit? "

    Feltétlen muszáj szimbolizálnia valamit? Olyan fel sem merül, hogy Yoko Taro-nak nem volt jobb ötlete arra, hogy hozza be Emilt-t a sztoriba? Amúgy kérdezd őt. A játékai nem arról híresek, hogy minden részletre lehet explicit magyarázatát találni a játékban magában. Lehet jelentene valamit, de lehet semmit igazából...ki tudja.

    "Persze látva a végkifejletet, már nincs sok alapja az egésznek..."

    Pontosan. Emilnek nem sok köze van a játék konkrét eseményeihez, a nagyon távolról nézett előzményekhez van köze. Meg jópofa ugyanakkor tragikus alak, meg más szereplőt úgy igazán nem is nagyon lehetett szerepeltetni az előző Nier-ből, úgyhogy ha Taro át akart hozni valakit, az kizárólag Emil lehetett. Másrészt jó kis szócsőnek is fel lehetett így használni, elmeséltetni vele a játék távoli előzményeit satöbbi.

    Az előző játékból írtam amúgy egy elég bőséges összefoglalót. Erre tessék, ha érdekel.

    "Access point-ra gondoltam."

    Ja azokra vendor machine megjelenésű cuccokra? Hát nemtom, én csak akkor láttam körülöttük ilyen "energiapajzsot" amíg még nem voltak felfedezve. Gépek mindig ostromolták, le kellett őket győzni, úgy lehetett feloldani őket. Olyat én nem láttam, hogy már egy feloldott helynél ismét előjött volna az a gömbszerű pajzs, szóval passzolok.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz vhw #143 üzenetére

    Ez akár felfogható úgy is, mint egy olyan vizuális reprezentáció, amihez tud kötődni a játékos. A fejekhez tudunk, ha tegyük fel egy torzó lenne minden robotban közös, ahhoz kevésbé.

    Amúgy tegyük fel a machine core az agy, és az a fejben van. Ez nem jelenti azt, hogy Emil ettől még ne lehetett volna ott ugyanabban a fejben. Emil egy mágikus szuperfegyver, testméret változtatás, vagy akár anyagi materializáció/dematerializáció nem jelent gondot neki. Persze értem én, ez is egy erőltetett magyarázat, de még mindig hihetőbb szerintem mint az a feltételezés, hogy Emil tudatosan rátámadt a két YoRHa egységre, majd utána úgy tett mintha nem tudná hol van és menekülőre fogta a dolgot, miközben egyrészt semmi oka nem lett volna sem a támadásra, sem arra hogy elmeneküljön (mert bivalyerős), mindezt csak azért, hogy később pedig tök barátságos legyen velük meg minden.

    Ez egy Yoko Taro játék, nincs mindennek egzakt magyarázata (sajnos vagy szerencsére).

    "Route C alatt Emil nagyobb köröket tesz a városban, ekkor elmegy a Near Factory nevű automata előtt is - ekkor bekapcsol az erőtér."

    Aham. Hát tippre akkor ugyanazért, amiért akkor van rajtuk pajzs mielőtt felfedeznénk őket (és jellemzően le kell győzni pár mikrobit ezért, akik előtte pont a terminált ostromolták). A pajzs védi a terminált, bekapcsol minden esetben, ha nem YoRHa egység igyekszik azt megközelíteni (legalábbis a terminál úgy érzékeli, hogy meg próbálja közelíteni valami ami nem egy állat mondjuk). YoRHa felszerelés az összes, szerintem racionális feltételezni, hogy van beleépítve egy ilyenfajta védelem az összesbe. De az is lehet hogy csak valami bug volt neked, nemtom. :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák