Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ranagol_5

    senior tag

    válasz gaborbol #9012 üzenetére

    Az a baj, hogy a szerver nem túl stabil, pontosan ezért is lett a levelezés átrakva annakidején. Konkrét információkkal nem szolgálhatok arról, hogy hogyan is lett pontosan beállítva a levelezés, mert akkoriban még nem voltam a cégnél, csak azt tudom, hogy a levelezés már a linux-os szerverükről megy. Az imént említett stabilitási gondok miatt nem szivesen próbálkoznék update-el. + Eddig működött a dolog update nélkül is, hogyan padlózott meg hirtelen akkor? A mount leeshetett az előző újraindításnál, amelyet eszközöltem, mivel hittem benne, hogy attól talán megjavul. (sok esetben segített már)

    A telefonokon a fiókot már próbáltam újra tenni, semmi hatása, mivel beállítás közben már kiírja, hogy nem tud csatlakozni a szerverhez. Az érdekes az, hogy belső hálózaton, ha megadom a szerver ip címét, akkor viszont annyit dob csak ki, hogy hibás a tanusítvány. Ezt megpróbálom egy startssl-es tanusítvánnyal orvosolni holnap.

    Mi több cégnek szolgáltatunk levelezést egy darab linux szerverről (minden szerverünk linuxos már, ez az egyetlen, amivel szenvedünkm az utolsó hirmondója a windows-os korszaknak) egy darab sql-el és egy darab imap + postfix szerverrel. (nem 2-300 póstafiókról van szó) Mióta alá raktunk a mailq-nak egy SSD-t, azóta 10-15k levél meg se kottyan a cuccnak. + Ott a baromi egyszerüen használható roundcube, mert mindegyik cégnél kérés volt a webes felület. Azt nem is részletezném mélyebben, hogy miért az imap mellet tettük le a voksunkat, legyen elég annyi, hogy baromi egyszerüen kezelhető/javítható, a leveleket a szerveren maradnak és persze egy 1 perc alatt összehányt script-tel tudom backup-olni az egészet.

    BTW nagyon köszönöm az eddig tanácsokat/segítséget, mint fentebb is látszik nem éppen a windows a fő profilunk, így örülök, hogy sikerült segítőkész fülekre találnom. :R

    Szerk.: bobsys: Köszi, erre ránézek holnap.

    [ Szerkesztve ]

    Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

Új hozzászólás Aktív témák