Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _NCT

    őstag

    válasz DopeBob #8031 üzenetére

    Megmondom őszintén nekem most 400 bruttó a cél rendszerüzemeltetőként (MCSA vizsga után), amit kis cégek nem fognak megadni. Mármint elég ritka az a kis cég, amelyik megadná, de lehet hogy szerencse kell hozzá. Jelenleg párhuzamosan keresek munkát a mostani cég mellett, ez elég nagy cég, itt szinte mindenre külön ember van, cserébe nemsokára lehet kirugdosni őket. És nem tudok és nem is akarok megtanulni programozni, mert nincs hozzá affinitásom, nem áll rá az agyam stb. Rendszerüzemeltetés ami fekszik + SQL lekérdezések írkálása, adatbányászat.

    Amiket írtál, azokat még megértem, mármint a hálózatkezelés, switch konfig stb, hogy rendszergazda melóba belefér, de a programozás szerintem egy egészen más világ.

    Nálunk külön van hálózatos ember, rendszerüzemeltető, programozó stb. És szerintem ez így van rendjén, nem vagyok híve a minden lében kanál típusú embereknek. Mert van ilyenek és tényleg minden tiszteletem azoké akik ezt tudják csinálni, de bizony nem egy embertől hallottam, hogy megfeküdt az exchange szerver és bogarászgatni kellett a problémát, közben már a könyvelők basztatták, hogy mi van a fejlesztéssel, ami be lett nekik ígérve (program). Szerintem egy ember nem helyettesíthet 2-3 másikat. Főleg úgy, hogy ha az ilyen ember azt mondja, oké, megcsinálom mert értek mindenhez, de ez 6-7 bruttó, akkor kiröhögik és keresnek egy vérpistikét, aki majd megold mindent okosba, feléért. Aztán mikor vérpistikéről kiderül, hogy mégsem olyan jó, akkor rágják egymás heréjét, hogy nem spórolni kellett volna, hanem megfizetni a szaktudást. És egyre több céget látok, akik így keresnek embert.

    [ Szerkesztve ]

  • Jorus

    nagyúr

    válasz DopeBob #8031 üzenetére

    Ennél a vállalatnál a szerverek saját tulajdonban vannak?

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Új hozzászólás Aktív témák