Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orionstar

    csendes tag

    válasz gaborbol #723 üzenetére

    BMF-ről nem tudok a mai állapotok terén nyilatkozni, de BME-n villamoson Ansi C-t és Turbo C++-t tanítanak, mérnök infón ez kibővül C#-al és Java-val, ha jól tudom. Nálunk PTE-n Ansi C, C#, Java és vizuális programozás terén LabVIEW van/volt.. :D Ez azért előrelépés a Pascalhoz képest... :) Sőőt Középsuliban is Visual Basic.NET 2k3 volt! :D (na jó, miután elment az egyetlen tanár aki modernebb szemléletű, nyitott volt az újra, természetesen megpróbáltak minket is meggyőzni a Turbo Pascal csodás voltáról)

    Hmm, ál-antivir ismeretből megragadtam a Furkó Antivírusnál, még jó pár évvel korábban.
    Amúgy miért adsz rendszergazdai jogokat a helyi gépre olyanoknak, akik nem tudják, hogy mit kéne elkerülni vagy náluk nem ti látjátok el 100%-ékban a cég rendszeradminisztrációját? (ez csak felmerült bennem):)

    [ Szerkesztve ]

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

  • CsodaPOK

    senior tag

    válasz gaborbol #723 üzenetére

    Khm, akarod mondani mai néven Óbudai Egyetem :DD :DD

    Ha valaki kíváncsi OE-NIK-re részletesebben, akkor írjon nyugodtan.

    @kraft: Geza néni :)) :))

    [ Szerkesztve ]

  • brd

    nagyúr

    válasz gaborbol #723 üzenetére

    Én egy olyannal találkoztam a napokban, ami Security Tool-nak hívja magát, és magyarul (angol win-en) írta a (fake) üzeneteit! Nem "Távirányitóval kezelni DVD-játékost"-szinten, hanem egy átlagos, magyarul beszélő ember szintjén. Annyira hitelesnek tűnt, hogy egy fél percre engem is megtévesztett (na, mi a fene, új antivírus, amit még nem ismerek? bár a neve már gyanús volt). Elsőnek az tűnt fel, hogy nem volt két olyan file, amelyben ugyanaz a fertőzés lenne (erre az ablakra - mármint, hogy megjelent, "ilyet nem szokott a gép" felkiáltással - rácsodálkozva hívtak egyébként), másodiknak az, hogy nem lehet feladatkezelőt, regedit-et indítani, mert elindulnak, majd rögtön bezáródnak, és azt írja a fake antivírus, hogy vírusos. Aztán kiderült, hogy az összes exe-re ezt mondja. De egyébként a felülete teljesen hiteles, nem túl csicsás, de nem is a 3 vonalból álló; van (falból persze) autoupdate, kizárások, és minden földi jó, még az ál-víruskeresés leállítása után is azt írja, hogy ezzel veszélynek van kitéve a számítógép, biztosan leállítja? Ill. olyanokat is ír, hogy a hitelkártyája adatait megszerezheti a vírus, sőt még saját ikonja is van a Start menüben. Ott szúrták el, hogy a userprofilban van egy exe, és ez indul el, na ez nem megszokott egy vírusirtónál. :) Egyébként semmi károsat nem csinált láthatóan, máshová nem jegyezte be magát, file-okat sem törölt (persze nem próbáltam ki vele a fertőzések eltávolítását :) ), és nem is fertőzött file-okat. Nem is tudom, mi volt a célja (talán ha az eltávolítást megcsinálom, tényleg törölt volna). Az AVG egyébként semmit nem böfögött rá (ez van telepítve a gépen, frissül is rendesen).

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák