Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    válasz freaghill #6118 üzenetére

    A régi felsőfokú szakképzést variálták át, abból lett a jelenlegi rendszer, pontosan nem tudom, hogy minek felel meg. A lényeg, hogy ugyanolyan keretek között folyik az oktatás, mint egy BSC-s diplomás képzésen belül, csak kevesebb tárgy van, az egész képzés 2 éves. Ugyanúgy van kreditrendszer, féléves ZH-k, vizsgák, szakdolgozat, államvizsga. Mivel modulos rendszer, ezért mindegy melyik iskolában tanulod - elvileg - ugyan azt kapod. Így biztosítható, hogy szinte bármikor egy kis papírmunka után átmehetsz egy másik intézménybe, és ott pontosan onnan folytathatod, mint ahol abbahagytad. A fent is megjelölt rendszergazda [mérnök informatikus] képzés gyakorlatilag a BSC-s mérnök informatikus előképzésének számít, tehát ha azt elvégzed a tárgyaid egy részét elfogadják a BSC-s rendszerben. Ez idáig a száraz tények felsorolása.
    Gyakorlatban a fent is megjelölt képzés (rendszergazda [mérnök informatikus]) ugyan olyan, mint a másik két "testvérképzése", a hálózati informatikus és a webprogramozó. Mindegyikben van töménytelen matek, gazdaságtan, stb. felesleges dolgok. Érdekes, hogy informatika képzésen a gazdasági tárgyak a szóró tárgyak... Az infós oktatás pedig egyenesen egy vicc, semmirevaló 0. Kiszervezi az egyetem szakközépiskolákba - gondolom így olcsóbb -, szakmaiatlan az egész, a Neumann gépektől nem tudunk elszakadni, és a technológia megállt körülbelül 20 évvel ezelőtt. A fiatalabb gyakvezetők rendesek, barátságosak, de használható dolgot tőlük se tanultam, pedig 3 képzésen is tanultam Szegeden (programtervező, rendszergazda, hálózati informatikus). Most ott vagyok, hogy 5 évet tanultam, kártyázni tudnék a papírjaimmal, amivel kitörölhetem, mert a szakmához bizony tök hülye vagyok és ugyanúgy önszorgalomból kell megtanulni mindent.
    Tehát egy mondatban: Nem ajánlom, de nem tudok jobbat. Most levelezőre járok Kecskemétre mérnök informatikus BSC-re, de itt is ugyanaz a helyzet idáig.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Új hozzászólás Aktív témák