Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    Topikgazda

    válasz InfiniteReality #3676 üzenetére

    Korábban linkeltem képet a group policy-s megoldásról, valamint a nyomiszervert megbízható forrássá is lehet tenni a nyomtatószervert, így rendszergazdai jóváhagyás se kell a driverhez.

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz InfiniteReality #3676 üzenetére

    Miért kellene a user-nek magának telepítenie a drivert? Én életemben nem hallottam még ilyet, hogy bármelyik user telepíthessen bármit is az én általam karbantartott gépekre, "hálózatra". Azt is nehezen tudom elképzelni a szegényes fantáziámmal, hogyan lehet egy egyszeri user rendszergazda akár lokálisan is. Na hát megint tanultam valamit (a lusta rendszergazdákról) :U .

    Egyszer egy idegen, épp létrejövő... hogy is fogalmazzak finoman... állami intézménybe(!) hívtak gyors segítségnek. A távoli szerver rendszergazdájával tartottuk a kapcsolatot, telefonon instruált... Azzal kezdte, hogy ugye a user-t tegyem át lokális rendszergazdának... Aztán mondtam neki, hogy csak a folyamat végén majd el ne felejtsem visszatenni, szóljon rám... Azt mondja, hagyjam csak így, jobb így, legalább nem fognak a user-ek nyígni folyton, hogy ezt sem tudják elérni, meg telepíteni, meg azt sem... Jelzem, hogy olyan szinten voltak laikusok a T. user-ek, hogy némelyik a bekapcsoló gombot nem találta! Picikét lepődtem csak meg... :) Mondjuk én napi 8 órában a helyszínen lévő rendszergazda vagyok, nem egy távoli support... Nagy különbség... :K

    Ennyi erővel akkor minek a rendszergazda? Intézzen magának mindent a user azt jónapot. :U

    Jó, kicsit szélsőséges a véleményem. Elismerem, hogy bizonyos körülmények között természetesen jó a printszerver (pl. ócsó support), de én erre külön szervert /routert üzemelnék be, az zicher. :K Mondjuk nálunk elég durva a nyomtatóforgalom. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák