Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz iwu #2431 üzenetére

    Nem azt írtam, hogy nem jó vas. Jó vasat lehet találni akármennyit (itt figyel pl. mellettem egy ilyen "jó vas" atomerőmű kikapcsolva, porosan már hónapok óta, mióta meg vannak a microservereim), de tökéleteset... Amit írtam, azt viszonylagosan írtam, az N36L-hez képest, de szerintem még sorolhattam volna, ha kicsit tüzetesebben átnézem.

    Meggyőződésem, hogy ennél a microservernél (minden szempontból) jobb otthoni szerver jelenleg egyszerűen nem létezik. Lehet találni alacsonyabb fogyasztásút, de annak a teljesítménye messze elmarad ettől, lehet találni nagyobb teljesítményűt, hátrányait hadd ne soroljam, stb-stb.... Az, hogy egyszerre minden szempontból jobb legyen egy otthonra szánt szerver gép ennél, szerintem nem létezik. Valamiben biztosan elmarad. Nagy szó ilyet mondani, de szerintem ez a gép otthonra szervernek (is) tökéletes.

    Leginkább a szellemisége tetszik egyébként. Ha belegondolunk, mire használunk egy itthoni gépet 99%-ban? Office cuccok, netezés (mail, web, stb.), max. fotók, kb. ennyi. Ehhez tartunk hatalmas, több száz rugós, sok magos erőműveket, de minek? Megalománia, amit a reklámok sugároznak belénk és persze a többi embertársunk, akik szintén bedőlnek ennek. Ez a gép most lehetőséget biztosít végre arra, hogy kompromisszumok nélkül tudjunk váltani értelmesebb, intelligensebb módon történő felhasználásra.

    Lehet durvább felhasználás videók vágása (tűrhető VGA, sok RAM és kész), játék (izmosabb VGA, sok RAM). Előbbit simán nyomom a microserverrel, utóbbit csak teszteltem, miután vettem a gépbe egy 6450-es VGA-t. Duke Nukem Forever 1920-ban DX11-en fut rajta HDMI-n full beállításon, ha gyorsítani akartam jobb játszhatóság végett, akkor 1280-as felbontás és mondjuk az árnyék minőségéből levetem, ennyi. Mindezt 4GB DDR3 RAM-al és egy gyengébb, tehát csak 512MB DDR3-al szerelt VGA-val. Ez a gép úgy tökély, ahogy van. Jó, CAD-re tényleg nem felel meg. :DD

    NAS-ként, HTPC-ként és webszerverként használok ilyen gépeket itthon jelenleg, csak anyagi lehetőségeim szabnak határt még több megvásárlásának. Ha lehetne, még beszereznék a gyereknek és a páromnak is egyet-egyet a jelenlegi gépeik helyett (laptop helyett is)... Nyár, lakásfelújítás...nem ócsó... :B

    Munkahelyemen csaknem 20db-ot használok, kiválóak minden szempontból, user-ek panaszai teljesen(!) megszűntek. De ezt onnan kezdve képzeld el, hogy állandóan belerúgtak a számítógép asztal alsó részén (a gyárilag kialakított helyen) elhelyezett gépházba, egészen a hálózati és egyéb komolyabb problémákig. Most a gép a monitor mellett van (microserver), csodásan néz ki így a gépterem. A zaj olyan kevés, hogy az erősebb suttogás már szinte fülsértő (na jó, ez kicsit túlzás, elismerem, de tényleg elképesztő a változás), a klíma tökéletes, a gépeket bagóért vettük és az összes problémát megszüntettük, hadd ne soroljam. Egyáltalán az, hogy megszűnt x számú user panasz áradata, már önmagában nagyon nagy eredmény.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák