Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz Ygg #2262 üzenetére

    a hostot kell upgrade-elni, update listában benne van, SP1 preq hozzá, valamint reboot kell neki.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • CsodaPOK

    senior tag

    válasz Ygg #2262 üzenetére

    Ismerős. Tegnap hoznak egy laptop adaptert. Laptop felöli végén a drót kicsit szakadt, forrasztani kéne, mit lehetne csinálni. Mondtam, irány a másik szoba, ott vannak a villamosmérnök kollégák :DD

    Mai nap is tanultam valamit.
    Tegnap egy régi fájlszerverről átköltöztettem egy valagnyi cuccot egy új fájlszerverre. Új fájlszerveren megosztás megcsinál, szuper jogosultságkezelés beállít, login script módosít, hogy az új szerver megosztását mappelje. Minden kész, elégedetten hazamentem.

    Mai nap egy darabig tök nyugi, aztán szólnak, hogy egyik program nem működik. Nézzük, vakarjuk a fejünket, hogy mi a fene van. Jogosultság probléma, nézem a fájlok, mappát jogosultságait, de rohadtul nem hasonlítanak arra, amit én tegnap beállítottam. Aztán nézegetem tovább, olyan, mintha a régi fájlszerverről szedné a cuccokat. De hát a mappelés jó.

    Megoldás:
    Az új fájlszerveren már volt több megosztás és be volt állítva a Share and Storage Management-ben, hogy a "Program" nevű megosztás a "\\regiszerver\program"-ra mutasson. :o
    Amit én létrehoztam új megosztást, az is "Program" névre hallgatott. Viszont úgy néz ki, hogy "erősebb" a Share and Storage Managerbe beállított érték, így hiába módosítottam a login scriptet, az újra csak a régit csatolta fel, bár windows intézőben az új néven szerepelt már.
    Share and Storage-ban átírtam a megosztást és tökéletesen működött, az új fájlszerver feladatra jelentkezett :)

    Aztán ezután a fél napot azzal töltöttem, hogy a fél délelőtt alatt létrehozott, módosított fájlokat másolgassam :((

    De hát az ilyenektől szép ez a szakma :DD :DD

Új hozzászólás Aktív témák