Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    válasz Upo #22039 üzenetére

    Ez már a 1809-es buildnél se működött, nemhogy 1903 alatt.

    A vicces az, hogy GPO-n keresztül beállítottam mindent, hogy a szervereket hagyja már békén a windows update, ami 2008 R2-kön szépen működik, de a fájlszerver 2012-es és akkor indul újra, amikor kedve tartja :W Tehát még1x: be van állítva, hogy magától SOSE indulhasson újra, ha be van jelentkezve egy felhasználó, de az aktív időszakot is beállítottam 6-20 közé biztos ami biztos.
    Erre a Zabbix dob egy levelet ~9-kor, hogy a fájlszerver újraindult. Csak néztem :Y Szerencsére olyan gyorsan felállt, hogy senki se panaszkodott.
    Legalább havonta csak 1x van ilyen...
    Ja Exchange szerver 2016-os és dettó ugyanezt csinálja :W Mondjuk az nem életbe vágó, hogy egy levél a restart miatt csak 2 perccel később megy ki.

    Értem én, hogy fontos az update, de....
    1. Miért nem tudta már megoldani az MS a restart nélküli upadtet?
    2. Szervereknél (ááá update során klienseknél se) miért nem lehet normálisan kezelni a dolgokat GPO-n keresztül? Nemrég frissítettem adm/admx-eket és nyilván nincs odaírva az adott kulcshoz, hogy hiába állítod be te köcsög, akkor se fog működni mondjuk 1903-on. Csak annyi, hogy minimum követelmény: Windows 10. Vicc...

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák