Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krix

    őstag

    válasz TheProb #14855 üzenetére

    Az MSA az ilyen. A HP-s mókusnak viszont illett volna figyelmeztetni titeket erre. Néha megy, néha viszont dob egy hátast.

    Egyik ügyfélnél van pár MSA2000 G3-as. Éppen most vagyok firmware frissítésben. Eleve úgy álltam neki, hogy teljes I/O stop a maintenance window-ra. Nem akarok még a szerverekkel is szívni, ha esetleg az éppen aktív controller csuklana egyet és eldobná a kapcsolatot. Pár évvel ezelőtt volt az egyik G3-ason, hogy a firmware frissítés után a controller eldobta az egész konfigurációt. Volt nagy pislogás mikor controller reboot után tök üres volt az egész cucc. Eltartott egy darabig mindent visszahúzni kazettáról. :DDD Biztosító társaság majdnem 1 nap leállás. Ezt mondjuk egy HP-s arc csinálta. Kárpótlásul kaptak egy ugyanolyan MSA-t helyi replikának a HP-tól ingyen. Azóta minden FW frissítést napokig kell terveznem és minden egyes lépést át kell beszélnünk.

    A 2040-essel tavaly szívtam az egyik ügyfélnél. Kiajánlottuk, megvették, ment fél évig aztán elkezdte eldobálni a kapcsolatot. Nem találtam semmit, FW a legfrissebb a SAS kártyán és a controlleren is. Bejelentettem a HP-nek, mire közli velem Kumar a storage team-ből hogy ez a konfig (SAS kártya + 2040) bizony not supported, mert a HP kivette a listából. Have a nice day! Mondom neki, ho ho ácsi! Az ügyfél február végén vette a cuccot, a HP meg április közepén vette ki a SAS kártyát a support listából. Nagyon gyorsan keríts valakit akinek van ötlete és hívjon vissza, mert ketyeg a 4 órás care pack... 1 óra múlva visszahívott a partner managerünk. Váltottunk pár mondatot és kérdezem tőle, hogy akkor mit sikerült kitalálni. Hebeg-habog a telefonba aztán végül kibökte, hogy hát ők nyitottak az én megoldási javaslatomra. ;] Na mondom ezt már szeressük. Akkor elmondom hogy csináljuk. Visszaveszitek a szerverekből a SAS kártyát, a kábelt meg a SAS controllereket az MSA-ből és átrakom az egészet fibre channel-re. És elég ha holnap reggel 8-ra ideér a cucc, nem kell ma este. Ez már több mint egy éve volt, azóta szépen megy. Mikor ezt megoldottuk, visszahívtam a managerünket, hogy akkor lenne még 4 ügyfelünk akiket szintén átraknék mielőtt megborul náluk is pár VM. Van egy gyanúm, hogy valakinél ugrott a tavalyi karácsonyi bónusz. ;]

    Másik 2040-es, 4 LFF disk shelf tele 8TB-os lemezzel. Ment pár hétig aztán elkezdtek hullani a lemezek. Raid 6 volt rajta, a rebuild kb. 1 nap. Heti 2-4 lemezt cseréltünk. Ez ment 3 hónapig mire a HP engineering előállt egy olyan disk - controller firmware párossal amivel már tűrhető szintre jutott a cucc. Most már csak havi 1 lemezt cserélünk kb.

    If it is not broken then don't fix it!

Új hozzászólás Aktív témák