Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborbol

    őstag

    válasz attila206 #100 üzenetére

    Hat akkor elmondhatjuk hogy ennek csak az elso fele igaz rad:

    [link]

    Kezdesnek mindenkeppen el kene dontened, hogy melyik iranyba indulj.
    Windows/Linux

    Mennyi tapasztalatod van a linux es mennyi a windows teren, melyik szimpatikusabb neked?

    Ha komolyan gondolod a dolgot akkor kezdesnek:

    Nem tudom pl nappali/esti/levelezos vagy-e.Mindenkeppen azt javasolnam,ha idod engedi keress barmilyen lehetoseget arra, hogy valamelyik cegnel akar INGYEN is dolgozhass/ott lehess mennyit csak tudsz.

    Ennek tobb oka van:

    , mire vegzel, mar lesz valos tapasztalatod, referenciad.
    2, odateszed magad es sikerul normails ceget kifognod, esetleg akar fel is vehetnek.
    3, konyvek/net olvasgatasa videok nezegetese nem tudja felvenni a versenyt azzal amikor csinalod, benne vagy nap mint nap.

    Az a baj, hogy mi sem vagyunk profik, es sajnos joesellyel nem is leszunk azok mostanaban. Annyira gyorsan valltozik minden ebben szakmaban, mire valamelyik kis szeleteben elersz valamennyitt es mar jobban mozogsz benne ra is jossz, hogy mennyi minden mast is kene tudnod.
    Kezdok vayunk mi is,uszunk az arral nap mint nap, az esetek nagyreszeben mindig olyan a problema amivel elotte meg sose talakoztunk.

    Ebben a "szakmaban" kell egy nagy adag onbizalom, kitartas,turelem, problema megoldo kepesseg, ezekk atsegithetnek a nehezen.

    Nem tudom mennyi idot adtal magadnak, mennyi ido van vissza a suliba szerintem kezdetnek egy nagyon kis vallakozasban gondolkozz.
    Probalj megismerkedni a tcp ip halozatok alapjaval, modem/switch/router/halokartyak.

    Legyen mas pairod is a diploma melle, ha linux akkor linux ha windows akkor microsoft.

    Legyen utemezett terved, kis lepeseket tervezz be, sose akarj egybol valami nagyot.

    Vannak itt ebben a topicba linuxos rendszergzdak, csak bujkalnak.Kerdezhetsz toluk is batran ,de van linuxos rendszergazda baratom aki szinten tud segiteni.

  • FixY67

    senior tag

    válasz attila206 #100 üzenetére

    Ilyen alapon inkább a Windows-t javasolnám. Hálózati szempontból kissé elvetemültebb, mint a unixos világ, mert ugye a hagyományos TCP/IP-t kezeli, de vannak saját vadhajtásai is.
    Ráadásul a hirdetéseket nézegetve én több windows-ost találok, mint egyebet.

    ...

  • WN31RD

    addikt

    válasz attila206 #100 üzenetére

    Ha magadtól nem tudod, melyik rendszer testhezállóbb számodra, akkor még semmit nem tudsz, érdemi tapasztalattal nem rendelkezel. Ahogyan előttem is írták, mindenképpen keress lehetőséget szakmai gyakorlatra, mindegy melyik rendszerrel kapcsolatban, ha szimpatikus a hely, próbáld ki. Előbb-utóbb kialakul, mely rendszereken mozogsz magabiztosabban.

    Ezen a területen a tapasztalat és a hozzáállás mindennél többet számít, ezt a szakmát csak könyvekből nem fogod megtanulni. Én egy nemzetközi (Unix/Linux) rendszergazda csapatban dolgozok, és nem tudok róla, hogy lenne köztünk bárki, aki rendszergazdaként végzett valahol, van ellenben programozó, fizikus, vasutas stb. Két dolog közös bennük: mindenkinek igen jó a logikája és a problémamegoldó képessége, és mindenki számítógép-mániás kisebb-nagyobb mértékben, otthon is szervereket üzemeltet, képben van az újdonságokkal kapcsolatban, nem csak a pénzért csinálja.

    Ha rájössz, mi érdekel, mit szeretsz, és igazán jó leszel benne, akkor lesz kereslet a tudásodra, bármelyik rendszert választod is.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • Flame_

    tag

    válasz attila206 #100 üzenetére

    Hasonló cipőben vagyok én is (kezdő, rendszergazda ambíciók). Hova jársz most? Egyelőre én egy villamosmérnöki képzést célzok meg (azzal akár mást is tudok majd kezdeni), aztán közben tanulok itthon + gyakorlat valahol.

    [ Szerkesztve ]

  • Feri1977

    senior tag

    válasz attila206 #100 üzenetére

    1. A fősulikon úgy tudom direkt betiltották a rendszergazda képzést, és már csak tanfolyamon ahogy én is teszem tudja az ember elvégezni!. 2. Amilyen kérdéseket teszel fel, hát nagyon szomorú vagyok, hogy annak tanulsz mégis, és ilyen totál mezei alapokat nem tanítanak meg ott? Ahova én járok tanfolyamra, az összes windows és linux szerver kiadást kielemeztük és programozzuk stb. 3. Most már értem, a munkáltatók miért legyintenek ha valaki rendszergazdának végzett a fősulin és van okj-se, nevetnek rajta, ezáltal rohadtul mérges vagyok rátok, és szomorú, hogy mi akik pedig felsőfokon tanulunk szigorú tanfolyamon rendszergazdának másfél év alatt, és kőkemény dolgokat tanulunk, azok meg vért izzadnak, és az ilyen taknyosok miatt legyintenek majd ránk a munkáltatók, mert nulla okítás folyik gy fősulin és ilyen emberek kerülnek onnan ki, hát gratulálok..

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

Új hozzászólás Aktív témák