Új hozzászólás Aktív témák

  • Tonyk

    veterán

    válasz szaniszlokar #9100 üzenetére

    Éveken keresztül Kaspersky-vel dolgoztunk, Enti-soft (Vác) az oktatási referens elég jó árakkal. (~1300/gép/év ). Eddig éveken keresztül jól működött a dolog 480-as körüli munkaállomással. Jött a klik, jött a szopások időszaka. Tavaly még meg tudtam venni őket a szokásos módon, idén már köteleztek a közbeszerzésre. Küldtem nekik egyediségi nyilatkozatot, kiszámoltuk az végösszeget, mondom nekik, hogy én be tudom szerezni 27%+közbeszer.díj-jal olcsóbban a már említett forrásunktól. Nem, nem érdekli őket: Közbeszerzés. Ha nem mondtam el nekik 10x, hogy ~160E forinttal olcsóbban jönne ki a bevált forrás, akkor 1x sem.
    3 hónapja lezajlott minden, licensz még mindig nincs.
    U.a a könyvtári rendszerrel. Több iskolára kérek árajánlatot, megjön. 6*45.000Ft. Beküldjük, visszadoják, hogy hogy lehet az, hogy más iskolák 65.000-ért kapják, mi meg 45E/db. Ez így nem jó. Rendeljük meg drágábban. Már nem bírtuk idegekkel, visszaírtunk hogy mi van, meg hogy a KLIK-nek ez mennyivel kerülne többe. Szó szerint óvodás módszerrel vezettük el nekik, hogy ez így 90E forinttal több. Ezt nagy nehezen megértették, még a végén meg is köszönték, hogy szóltunk. Van itt lé, hogy nekik jó a drágább is, csak ész nincs annál aki lóvlét kezeli...

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Új hozzászólás Aktív témák