Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Nemrég kértem segítséget a virtuális gépeket futtató szerver összeállításával kapcsolatban, aztán most láttam, hogy nem is reagáltam egy-két helpre...úgyhogy utólag is kösz mindenkinek.
    Minden infót összegyűjtöttem és megnéztem a linkeket is...meg mindent...

    Végül az alábbi konfigot raktam össze:
    MB: Gigabyte GA-B85M-D3H
    CPU: Intel Core i5-4570S
    RAM: 2x8GB kezdésnek
    SSD: 120GB kezdésnek

    Fontos, hogy most ne legyen magas a bekerülési költség, viszont később lesz bővítve...ugye főleg a RAM, de a háttértárra is ráfér majd ha kell...
    A lényeg, hogy a CPU-ra elég csúnyán néznek...Drága. Nézegettem kisebb procikat de arra jutottam, hogy ez a legkisebb amivel érdemes foglalkozni...talán.
    Egy időben azért legalább 4 gép fog szaladni rajta...talán 6 is. CentOS főleg, de 1 Win2008 is lesz meg lehet újabb Win Serverek...(JBoss, meg SQL, meg Oracle-el pakolva és sok felhasználó nincs ugyan, de lesz egy-két számításigényes teszt is alkalomszerűen...
    Szerintem ide kellene a 4 mag.
    De itt jön a gond, hogy ha lemegyek 2 magosok közé akkor i3 van meg Pentium, meg Celeron. Ezekből meg úgy látom bizonyos VT technológiák herélve vannak...
    Ha egy szinttel lentebb lépnék CPU-ban mondjuk erre: Intel® Core™ i3-4130 Processor (3M Cache, 3.40 GHz) Ez mennyire lenne képes helytállni? Ez CPU árát kb 40%-al csökkentené.
    Mit gondoltok?

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák