Új hozzászólás Aktív témák

  • E.Kaufmann

    addikt

    Nálunk csak a vonalkód nyomtatókkal van ilyen copás TS vonalon.
    Próbálkoznánk mi is vékonyítással mint az XP leváltásának egy költséghatékonyabb (? jó drága egy nyamvadt RDS licensz)
    Én vékonyklienseket úgy csinálok, hogy fogom a régi gépet, kivágok belőle minden felesleges és mozgó alkatrészt (tudom fogyasztásban így se lesz bajnok), USB 3.0-as pendrivet (általában gyorsabb USB 2.0 alatt is) Virtualbox-ban előmelegített Debijánnyal beépítek és még egy kicsit mókolgatok, hogy működjön a vonalkódnyomtató és a vonalkódolvasó átirányítása. Igaz az utóbbit nem RDP-n. Ilyen WinCE alapú cucc és a rajta futó program egy webszerverrel kommunikál, mikor a dokkolóban van. Az a lényeg hogy a kliens és az olvasó közt PPP kapcsolat jön létre és a kliens mint egy otthoni router NAT-on keresztül bonyolítja a forgalmat tovább a céges háló felé. Ahol meg nincs szükség se olvasóra se vonalkód nyomtatóra, ott a 2xOS-el próbálkozom. Nem mondom hogy sosincs probléma, főleg indulásnál, de már egyre kevesebbszer és nem fagynak. Tudom elegánsabb lenne hálórol bootolni, de ahhoz nem ártana egységes géppark se, így meg van lehetőség egyedi beállításokra.

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Új hozzászólás Aktív témák