Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborbol

    őstag

    Megirom a tobbi reszet nagyvonalakban.

    Kileptettem a szervert domainbol, visszaleptettem es ment minden mint az alom.
    Felhivtam a ceget, raneztek, minden agyon fasza. Ma delelott jott egy email a cegtol:

    Nem tudjuk miert, de ugy nez ki a szerver a majus 2. allopoton all, minden adat amit azota lett bevive, nincs ott-eltunt.

    Megneztem az esemenynaplot, es azt hittem leforulok a szekrol, felhivtam a vmwaret, a szerver valamiert visszallt egy majus 2.-an keszitett snapshotra, es az osszes az utani allapot elveszett a store-bol mintha sose lett volna ott.(a store amirol a vm fizikalisan futott (NAS) nem hibazott, legalabb is nincs semmi nyoma)

    Egy laza 4 oras telefonos suppotot kovetoen odaig jutottunk, hogy amikor leterdelt a szerver akkor csinaltam rola egy snapshotot,es abbol vissza tudtak allitani a szervert.
    Ez is csak azert volt lehetseges, mert valaki megvaltoztatta az alapertelmezett snapshot tarat,alapbol a szerver mellett szoktak tarolni a azokat, igy most valoszinu az is elveszett volna.

    2 sql szerver szolt a gepen, abbol egy adatbazis 100%-osan mukodik, a masodik viszont elszarodott.Volt ket manualis ntbackup amit en csinaltam egy mult het szerda, meg egy pentek reggel 4 ora.A pentek reggel 4 orat sikeresen visszaallitttuk, ugy hogy nem egeszen egy napot vesztettek, de dolnap megprobaljuk MS-el kijavittatni a az eredeti adatbazist.

    Hogy-hogy nem volt rendes backup?

    Amikor atvettem a ceget kb 2 honapja akkor lattam backup exec-et eloszor.Volt par nem mukodo backup azokat kijavitttoam, atrendeztem, minden backup job futott szepen.
    1 nappal a katasztrofa elott jottem ra, hogy a backup exec, igaz hogy sikeresen menti minden nap az sql szervert, az adatbazist viszont nem menti le, csak ures konyvtarat hoz letre.Ezert volt mukodo ntbackup mentes az adatbazisrol...

    Kulon kell licenszet venned hozza ($1120) es akkor nem fogja kihagyni az sql adatbazisokat .....

    Az hogy mitol allitotdott vissza szerver egy 6 hettel ezelotti allapotra, es hogy hova tunt a leterdelt szerver osszes adata nem derult ki,mivel valami oknal fogva a log fajlok 1,5 napig mentek vissza az idoben.6-7 alkalommal kerdeztem meg,hogy ez hogy tortenhetett, mire hetedszerre vegre valaszoltak:most nincs idom ezzel foglalkozni, probaljuk meg az adatot visszaallitani.

    Tulajdon keppen igaza volt,jelen pillanatban lenyegtelen mi volt,a lenyeg hogy majus 2-rol, minusz egy nap-ra kerultunk vissza.

    Az ugyfel, meg iszonyat normalis volt, se egy OMG, fakk semmi, nem hibaztott senkit semmiert,holnap reggel megyunk vissza, talan sikerul a lepukkadt adatbazis helyrehozni.

    Koszi,hogy irtatok, nem sokat aludtam pentek ota, sokat szamitott, hogy probaltatok segiteni. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák