Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    Üdv mindenkinek!

    O365 PS parancs kellene, ami az összes felhasználónál kigyűjti, hogy milyen megosztott postaládákban vannak benne, mint tagok és milyen terjesztési listákban szerepelnek.

    Valamit gurított az MS (megint) és a scriptem nem megy. A hiba elég friss (1 hete még jó volt). Van más megközelítés a megosztott postaládás kigyűjtésre?

    Import-Module ExchangeOnlineManagement
    $SecuredPassword = ConvertTo-SecureString -AsPlainText $Password -Force
    $Credential  = New-Object System.Management.Automation.PSCredential $UserName,$SecuredPassword
    Connect-ExchangeOnline  -Credential $Credential

    Ez nem működik most már a Get-MailboxPermission miatt: "The term 'Get-MailboxPermission' is not recognized as the name of a cmdlet"
    Get-Mailbox -RecipientTypeDetails SharedMailbox -ResultSize:Unlimited | Get-MailboxPermission | Select-Object User, Identity | Where-Object {($_.user -like '*@*')}|Export-Csv C:\Temp\SharedMailboxes.csv -Encoding UTF8

    Ez még működik, hátha valakinek kell:
    $groupmembers = foreach ($group in Get-DistributionGroup) { get-distributiongroupmember $group.Name | select DisplayName,@{n='DistributionGroupName';e={$group.DisplayName}} } 
    $groupmembers | Export-Csv C:\Temp\DistributionLists.csv -Encoding UTF8

    Get-PSSession | Remove-PSSession

    Szóval a C:\temp-be rakja a 2 fájlt további feldolgozásra. Persze jobb lenne, ha kapásból 1 fájlba tenné, de nem találtam közös pontot, mert az egyik csak a felhasználó teljes nevével, a másik csak emaillel operál :W

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák