Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Timer #26530 üzenetére

    Na, megoldódott a probléma, okulásképp leírom Nektek is. Miután 3 héten át levelezgettem meg beszélgettem az MS supporttal, a sokadik tesztusert hoztam létre Global Admin joggal, és már a negyvenkettedik powershell lekérést futtattam le, meglett a megoldás a hiányzó gombokra. Az Organization Management role alól hiányzott az Organizational Client Access permission. Még furcsább, hogy az M365 Admin modern felületről hiába kattintottam vissza, mentette a beállítást látszólag, de egy oldal frissítés esetén ismét hiányzott ez a jogosultság. A klasszikus exchange konzolon szerencsére tudtam menteni a jogosultságot, amit utána a modern felületen is viszontláttam már. Szintén para, hogy a modern exchange felületen továbbra sem tudom kiengedni a karanténba helyezett mobilokat, illetve az activesync acces szabályait sem tudom módosítani, maradt a kiszürkített állapot. Ezzel kapcsolatban még futok néhány kört az MS-nél, mert ha kivezetik a klasszik felületet, ismét bajba kerülök ezzel. Egyébként az kész talány, hogy ezt a permission-t mégis hogy a túróba dobta el a rendszer (na és persze az, hogy még mi mást, amit nem vettem eddig észre), mert hogy én nem vettem ki kézzel, az egészen biztos. Hónapok óta nem nyúltam érdemben a konfighoz, ilyen módosítást meg eleve nem indokolt volna semmi. Mindenesetre, jó látni, hogy csak 3 hétbe tellett az MS-nek, hogy megtalálja a saját rendszerében futó saját szoftverének hibáját...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák