Új hozzászólás Aktív témák

  • ZCoyote

    őstag

    Sziasztok!

    Bölcs tanácsaitokat kérném! :-)

    Egy most szerveződő helyen kellene kitalálni az informatikát.

    Mivel eddig kis helyeken voltam nemigen ismerem a profi megoldásokat.

    Kivételesen némi pénz is van a dologra, persze nem dollármilliók.

    Jelenleg 20 fős cégről van szó ami záros határidőn belül 1xx fős lesz.

    Windows tartományi környezet lesz, fájlkiszolgáló, nyomtatószerver nagyjából a szokásos ( levelező szerver nem)
    Van egy terv a fejemben a felépítésről de nem tudom mennyire aktuális jelenleg. Pl. én az elsődleges tartományvezérlőnek csinálnék egy külön kis szervergépet ami csak azt a feladatot látná el.
    Lenne egy "nagy szerver" amin Hyper-V-n futnának a VM-ek úgymint másodlagos tartományvezérlő-fájlkiszolgáló-nyomtatószerver meg ami még felmerül.

    Életképes ma még ez a felállás? Vagy már mindent VM-be kell rakni és nem érdemes külön gép az elsődleges tartományvezérlőnek pl.?

    Illetve a vasakhoz is kellene némi tanács. Nagyjából milyen erős konfigot javasoltok "nagy szervernek". Igazából azt gondolom extrém terhelésnek nem lenne kitéve. Első körön a várható adatmennyiség ~4 TB körül lesz max. Jó lenne ha bővíthető lenne felkészülve a későbbi esetleges bővülésre.

    Tudtok esetleg mondani valami tűzfal-gateway-vpn egyben eszközt ami emberi áron van és viszonylag felhasználóbarát a kezelése? Ne adj isten még grafikus felülete is van?

    Előre is köszi a segítséget!

    Romani ite domum.

Új hozzászólás Aktív témák