Új hozzászólás Aktív témák

  • Szoszibá

    tag

    Sziasztok! Ilyennel még nem találkoztam, ha van ötletetek, tanácsotok szívesen veszem. Újra kellett egy géptermet kábeleznem és a helyzet a következő: a gépben világít a hálókártya ledje, a switch felőli oldala pedig nem. A kábel egy zsír új kábeldob volt, és beszerelés előtt 3 féle teszterrel ellenőriztem a kábeleket és jók. Tehát egy elvileg jó kábel, a gépben lévő vége világít, a switchben lévő led már nem, természetesen nem is kap ip-t a gép, wds sem megy így. A switch lábai jók. A switch menüjét megnézve vegyes kép fogad, 10m, 100m, 1000m a különböző lábak sebessége.

    Tehát levágtam egy adott hosszúságú kábelt, rákrimpeltem a csatikat a két végére, 3 teszterrel ellenőriztem, mindhárom szerint jó, minden érpár jó, bedugom a gépbe, ott világít a led, bedugom a cisco switchbe ott semmi. Így hálózat sincs. Hogy lehet egy kábelteszter szerint jó cat5e-s kábel szar?? Mi alapján dönt úgy a switch hogy lekapcsolja a portot, vagy veszi vissza a sebességét a kábelnek gigabitről 100megára?? JÓ persze, Autonegotiationt ismerem, de pontosan mifasz? BOcs ha kuszán fogalmaztam, meló után vagyok, vonatról, telóról és csupa ideg :)
    Előre is köszi srácok!

Új hozzászólás Aktív témák