Új hozzászólás Aktív témák

  • ZCoyote

    őstag

    Sziasztok,

    A következő problémába ütköztem.
    Van a cégnél egy grafikus. Adobe Illustratort használ Windows 10 alatt. Eredeti Win, eredeti Adobe.
    Sima korlátozott tartományi user fiókból dolgozik, hálózati meghajtóra.
    A szerver 2012 R2 Standard.

    Nem értek az Illustrátorhoz, de igyekszem érthetően leírni amit a kolléga mondott.

    Az Illustrator egy grafikához több helyről is veheti a képeket amihez linkeket használ a képek elérési útjával.
    Példaként: Ha egy adott dokumentumhoz több "beágyazott" képet használ és a képet áthelyezik máshova, akkor relinkelni kell, hogy megtalálja az adott képet az új elérési úton.

    Szóval a probléma: Minden egyes gép újraindításnál az Illustrátor elveszíti a képek elérési útját. Sőt ha nincs is újraindítva és délelőtt meg van nyitva a dokumentum újra vannak linkelve a képek, délutánra elveszíti a képek útvonalát. A képek mindig ugyanott vannak, nincsenek áthelyezve, az elérési út is mindig ugyanaz.

    Már sok mindent kipróbáltam és a vége az lett, hogy egyedül akkor működik jól a program, ha a tartományi rendszergazda useremmel csatolom fel azt a meghajtót ahol a képek és anyagok vannak. Pedig a grafikus kollégának is full joga van a szóban forgó meghajtóhoz.

    Szétgugliztam magam de csak egyszeri linkvesztésről találtam anyagokat, ilyen folyamatos problémáról nem.

    Ebben kellene a segítségetek :)

    Romani ite domum.

Új hozzászólás Aktív témák