Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborbol

    őstag

    válasz gaborbol #1290 üzenetére

    Desktop tech hiv gond van egy ugyfelnel, a szerver BSOD-reboot loopban van.
    sbs2003 standard R2 sp1 error 7b(driver ,disk,controller error)
    safe mode acpitable.dat nal BSOD ...
    Google 1millio talalat, minden kiprobal ugyan az

    Mondom neki allitsd vissza a tegnap image-et csak a c-re es kesz.
    Hiv nem jo ugyan az, akkor a par nappal ezelottit, ugyan az, akkor a legregebbit, ugyan az.

    Hozd be a szervert akkor hardware gond lesz, meg a menteseket.
    Behozza -atkonvertalom VHD-be meg vmdk-ba,1 faszi a fizikai szervert szogeli, egy virtualboxba, egy vmware alatt, be ugyan az, mindegy milyen hardware kormyezetet allitok be.
    En kozben elkezdek telepiteni egy uj szervert sbs 2008-al,ki tudja ...

    Akkor nem hardware... Elpusztult valami a serveren, de nem allt le, es most azert nem megy es azert csinalja ezt az osszes mentes...

    Szerver hazavisz, repair install indit 12 oran keresztul megy, de vegul sikeres, megvagy kisbaratom !!!

    Kesz a repair minden fasza, indul, bejon a log-on, belepek esssss, kis ablak es semmi mas, aktivalja ujra rendszeret, yes=igen, no =kileptet, cancel=shutdown.

    Akkor legyen yes, bejon egy ures oldal kozepen az egerkurzor es semmi mas,se telefon, internet, galambposta, semmi csak egy ures hatter, vartam 4 orat, nyomkodtam barmit,ujraindit megint eljatszuk, semmi ugyan az....

    Akkor safe mode, belep, nincs semmi csak kisablak, csak az aktivalja ujra normal modban, semmi mas opciom hogy a jo eletbe szatok meg ezt a szrt....

    Telefon ms, 260 dodo eset dij, es 8 munkaoran bellul visszahivank, o ez egy konyvelo iroda, es adobevallas van, nincs ra idom koszike.

    Sbs 2008 kivisz, uj domain, uj fiokok, reggel, senkinek sem tudom a jelszavat mindegy majd csinalok OST->PST konverziot, a tobbi menni fog....

    Minden fasza minden sw ujratelpitve,uj exchange megy, emberek jonnek ,tudnak dolgozni, regi levele meg senkinek sincs.

    OST->PST,ingyenes,megcsinalja,de elbassza a datumot, minden email 3 perce jott, az osszes, time stampe elbaszva az osszesen,omg, faszanyos....

    Regi szerver indit, 1 gep hozzaad, outlook +exchange setup,ok, megyit, exchange nem elerheto, nice.

    MMC services es megy: services-> exchange ujraindit, mukodik, Jahahaha!

    3 kliens kesz, mar csak 11 van hatra, hivom a fonokot, reggelre kesz lesz, minden fasza, awsome.

    15 perc mulva elmegy az aram, persze otthon vagyok nem vol ups alatta, elpusztul a szerver, ujraindit, exchange nem elerheto, logmein -> server allapota offline,mmc services nincs valsz. Azt a budos qrva, hogy ....

    Ha ez most dirty shutdown volt a mailstore-on akkor annak annyi is...

    Ujraindit, fenyeget, konyorog, szitkozodom, exchange megint megy, reggel 3 ora osszes pst 2 kulsu hdd-n duplikalva.

    mmc esemenynaplo, semmi hiba, mi pusztult el a szerveren fingom sincs jelenleg, valami elszarta magat, a szerver meg ment meg 17 napot,majd reboot loop-bsod, ment a mentes is, csak a szart mentegette.
    2 hetre ment visza a mentes, ugyhogy baszhattuk a mukodo allapotot.

    Az exchangerol volt mentes, de 2003 alatt nem csinaltom meg restore-t, es ahogy nezegettem nem is tul egyszer, foleg masik szerver masik domainbe, ugyhogy maradt a favago modszer...

    Orulok, hogy az aktivalos f@szsag, igy megbirt szopatni, es nem csak engem, mast is persze megoldas az sehol sem volt,jojjon at ide ott megbeszljuk, a link nem elerheto, vagy ami megoldas volt az nem mukodott.

    Kesz szerencse, hogy nem volt hardware csere, a szerverrel jott elotelepitve a dell-tol az oprendszer, de csak beadta az aktivalast, ami baszott mukodi, arrrgh.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák