Új hozzászólás Aktív témák

  • bzsolt99

    tag

    válasz Mr Dini #12248 üzenetére

    Igen én most nem a live rendszer fejtettem ki hanem az automatikus deploymentet. Lényeg van egy feladatlista ami azt csinálja bebootol winpe-be. Ez egy alap windows igazából innen formázza a disket ráteszi a rendszert . Majd bebootol a rendszer a drivereket felszippantja alkalmazásokat telepit és van egy kész windows.
    Kétfajta mondszer van a gyárto kiad egy driver csomagot azt alápakolja vagy nem tudom pontosan az mdt támogatja-e az sccm igen,hogy a drivereket maga válogatja ki és próbálja mi a jó.
    Ezután a megfelö könyvtárba bemásolja majd a windows onnnan felszedi.Miután újraindult a rendszered.
    Van toolom ami elvileg elő gépről le tudod szippantani igy a drivereket és be tudod rakni mdt-be.
    Itt van leirás,hogy lehet jó referencia imaget készíteni.
    Mdt-röl több információ.
    Itt van egy szájbarágosabb leirás érdemes átnyálazni megnézi hogy működik.
    A lényeg itt abban van modulárisan épül fel az egész . 1db vim imaged van azt costumizálod.
    Automatikusan lehet szürni ha ez a laptop akkor ezt a driver csomagot tolja rá.
    Szerintem a wds és syslinux kombó a megoldás. Dhcp bevisz a syslinux-ba majd fallbacke megdoldod a wds-t azzal meg windows telepites. Azt az mdt-vel le lehet kezelni.
    1 windows szerver kell a művelethez wsus kell rá (Referencia image készítés miatt) Mdt,és persze a wds.
    Taks sequenced van amiben tudsz műveleteket definiálni. Pl két partícióra formázza. Legyen bekapcsolva a telnet bizonyos esetekbe stb.
    Referencia imaget meg egy gyors gépen virtuálison érdemes késziteni. A sysrep kiszed mindent. Első körben kézzel később lehet automatizálni. Amikor van idöd lefutattod az image készitö rendszert és neked megcsinálja mindent automatán. A legfrisebb patcheket felrakja takarít sysrep vim-be rak.
    Lehet félreérthető voltam de a winpe nem biztos a legjobb megoldás a live windowsra.
    Live windowssal nem tudom mi a célod pontosan,de szerintem a windows to go-val többre mennél. Pendrivon van egy saját windowsod és akkor ha kell bebootolod arról a rendszert.

Új hozzászólás Aktív témák