Új hozzászólás Aktív témák

  • gV

    őstag

    válasz keIdor #367 üzenetére

    A C2D-vel most sem megyek 4GHz-et. Nem is cél nálam a 4 GHz, én mindig arra törekedek, hogy a leggyorsabb kapható változat órajelét elérjem a lehető legolcsóbb változattal lehetőleg fesz emelés nélkül.

    Nekem nem kell a 2.66Ghz-nél gyorsabb, mert: van a 133mhz, ami a proci, QPI és mem/l3cache referencia órajele. Ezeknek lesz külöböző szorzója, elsőnek 20 a többinek 18. Szerintem bőven elég lesz azt 166-ra állítom, müködni fog és ez már 3.32GHz. Csak az lesz a kérdés kell feszt emelni, az majd kiderül, a mem-től nem tartok 166*8 ugyanis 1333 amit cl6-ba még a 8e ft-os csx is tudott a PH!-s tesztben. A TC meg biztosan nem fog nagyobb gondot okozni mint anno a DC a P4-nél, azt pedig megoldottam. L3 és QPI órajel meg ha negyon szarakodnak akkor hagyni fogom a gyári 2.4GHz körül.

    Ja és a QX9650-nél olcsobb lesz a proci, mig az X58 meg egy jobb 790i-nél bár ez csak szerintem. Azért eddig még sosem az alaplap ára volt a befolyásoló tényező nálam, hogy váltsak, most sem hinném, hogy megtörténne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák