Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peppo

    őstag

    Üdv!

    Tegnap a régi fejhallgatóm végleg megadta magát, ezért kénytelen vagyok újat venni. (Valami olcsó Logitech headset volt, de bírta vagy 10 évig) Mivel egyáltalán nem értek a témához, gondoltam megkérdezem az ide rendszeresen írókat.

    A füles a gépemre lenne kötve, egy ASUS Xonar DG kártyára. Leginkább játékra, filmekhez és zenehallgatásra kellene (pop, rock, semmi komolyzene). A headsetről már lebeszéltek, ezért sima fejhallgatót keresek. Lehet nyitott is, nem zavarok vele senkit, de ha zárt, az sem baj.

    Max. 15000-et szánnék rá.

    Ha valaki tud segíteni, azt előre is köszönöm!

  • Peppo

    őstag

    Üdv!

    Fejhallgató vásárlása előtt állok, és éppen most jött egy ajánlat egy Astro A50-re elég jó áron. 50-60 körül, még pontosan nincs egyeztetve, de max. 60ezerért. (Új, bontatlan, garanciális, szóval minden oké vele.) Amire nekem kellene, arra éppen megfelelőnek tűnik. Játék, filmnézés, youtube és zene. Kb. ebben a sorrendben. A kialakítása is olyan, amilyet keresek.

    Nekem úgy tűnik, érdemes rá lecsapni. Boltban 90 körül láttam, és elég jókat írtak róla a tesztek. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az árkategóriában (60 körül) van-e jobb választás?

    Előre is köszi!

  • Peppo

    őstag

    Üdv!

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Csak otthon.

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Játék, zenehallgatás, filmnézés.

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Mondjuk 60000. Ha kissé többért kihagyhatatlan ajánlatot kapok, akkor azt azért meggondolom.

    4.) Új vagy használt?
    Új.

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Őőőőő. Az, amelyik nem a fülemet nyomja. :)

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Inkább zárt, de igazából mindegy.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Zene ízlésem eléggé vegyes, jó lenne, ha ehhez tudna alkalmazkodni. És persze játékokra is lenne bőven használva.

    8.) Honnan vásárolnál?
    Hazai bolt.

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Ez még nem dőlt el. Alighanem valamilyen PCI-E Asus Strix kártya lesz, vagy egy Soundblaster Z.

    Előre is köszi!

  • Peppo

    őstag

    Üdv!

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon, és elég sokat.

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Játék, zene, film vegyesen.

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    50000 körül. De ha nagyon jó ajánlatot kapok, feljebb is mehetek.

    4.) Új vagy használt?
    Csakis új.

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural.

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Inkább zárt.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    A klasszikustól a tüc-tücig bármit meghallgatok, és játékra is sokat lesz használva, szóval boldoguljon mindennel! :) A jó basszus nem árt.

    8.) Honnan vásárolnál?
    Hazai bolt.

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    ASUS STRIX RAID DLX kártyáról lesz hajtva.

    Előre is köszi!

    És BUÉK mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

  • Peppo

    őstag

    válasz emiki6 #64040 üzenetére

    Köszönöm!

    Alighanem ő lesz a befutó. Még külsőleg is tetszik.

    Egyébként 80-asnál nagyobbat már nem bírna ez a kártya?

  • Peppo

    őstag

    Üdv!

    Munkahelyre, az ottani PC-re keresek az ottani elég gyengusz hangkártya és fejhallgató helyett valami jobbat.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?

    Munkahelyen. Nem akarok utazni vele, arra majd egy jó fülhallgatót keresek.
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

    Zenehallgatás, ill. Youtube videók.
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

    Nem bánnám, ha 20 alatt megállna az egész, de ha van kihagyhatatlan ajánlat nem túl sokkal fölötte, az természetesen belefér.
    4.) Új vagy használt?

    Új.
    5.) Circumaural vagy supraaural?

    Circumaural.
    6.) Zárt vagy nyitott?

    Igazából mindegy, bár azt nem bánnám, ha nem hallatszana ki nagyon.
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?

    Zenehallgatásra jó legyen, ez az ami elsősorban számít. Basszus legyen benne. Otthon egy Beyerdynamic DT 770 pro (250 ohmos) van. Nyilván nem várom el ugyanezt a szintet fele pénzért, de azért ha egy kicsit emlékeztet rá, azt nem bánnám. :D
    8.) Honnan vásárolnál?

    Magyar boltokból szoktam, Árukeresőn leginkább.
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?

    Na ez a probléma másik fele. A gépben lévő hangkártya egy integrált vacak. Belső kártya nem jöhet szóba, szóval kellene valami USB-s hangkártyás megoldás. Az sem baj, ha egyben van a fejes és a hangkártya, de külön kártya és fejes kombináció is megfelel.

    Előre is köszi!

  • Peppo

    őstag

    Üdv!

    Egy Beyerdynamic 770 pro (250 ohmos) fülest használok, amely kezdi megadni magát. Elkezdett recsegni a bal oldali füles. Hangerő növelése, ill. erősebb magas és mély hangok esetén hallani jobban, és most már bőven túl van azon a határon, hogy rontsa az élményt. Lehetséges, hogy az én hibám, egy asztalról leesés után lett nagyon hallható a dolog, bár szerintem már előtte is észrevehető volt időnként. Kipróbáltam más forrással is, ott is recseg, szóval tuti, a fejes a hunyó.

    Első kérdés, hogy lehet-e ezzel valamit csinálni? Garancia már nincs rá, szóval akár szét is szedhetem. Ha menthetetlen, akkor sajnos kénytelen leszek cserélni. A hangját nagyon szeretem, szóval biztos valami hasonlóra, de az viszont már közel sem biztos, hogy ugyanilyenre. Mert ha mégsem én csesztem el, akkor azért elbizonytalanít, ha egy ötvenezres füles két év alatt megadja magát.

    Szóval erre az esetre szólna a második kérdés, hogy milyenre kellene váltanom. Bemásolom a régi kívánságlistámat, ami csak annyiban módosul, hogy az összeg esetleg lehet több, mint két éve volt.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon, és elég sokat.
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Játék, zene, film vegyesen.
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    40000 és 100000 között. Tudom, ez így kicsit tág, de a lényeg az lenne, hogy elmegyek százig, ha kell, de azért nem feltétlenül költenék ennyit. Nem mondanám magam audiofilnek, de azért értékelem a minőségibb hangzást. :D Ha van valami olyan, ami előrelépés lenne a 770-hez képest, és ezen a határon belül van, az mindenképp érdekelne.
    4.) Új vagy használt?
    Csakis új.
    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural.
    6.) Zárt vagy nyitott?
    Inkább zárt.
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    A klasszikustól a rockon át a tüc-tücig bármit meghallgatok, és játékra is sokat lesz használva, szóval boldoguljon mindennel! :) A jó basszus nem árt.
    8.) Honnan vásárolnál?
    Hazai bolt.
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    ASUS STRIX RAID DLX kártyáról lesz hajtva.
    Előre is köszi!

  • Peppo

    őstag

    válasz fsgl #82207 üzenetére

    Köszönöm a tippet, valahogy majd megpróbálom kideríteni! Elég ciki lenne, ha ez történt volna, mert a kábelnek azt a végét tényleg semmilyen hatás nem érte.
    Én arra tippeltem, hogy maga a hangszóró rész eshetett szét valamennyire. De tényleg lehet kábel is.

  • Peppo

    őstag

    Na, szóval ez is eljött. Pár hete írtam, hogy kipurcant a DT770 Pro-m (250 ohmos), így keresek helyette valamit. Nem ragaszkodom a márkához, mert bár nagyon jól szólt, azért 2 évnél többet terveztem használni. A bizalmam némileg megingott. Persze azért érdekelnek ezen márka jelöltjei is. És egy kicsit az akkori igénylistám is módosult, az elmúlt évek tapasztalatai alapján.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon, és elég sokat.

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Játék, zene, film vegyesen. De leginkább a zene a fontos.

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    50-100000 között. Tudom, ez elég tág. Jó lenne 50 körül kihozni, de ha van valami tuti vétel pár tízezerrel feljebb, egy fene.

    4.) Új vagy használt?
    Csakis új. És tényleg, légyszi senki ne küldjön használt ajánlatokat, mert most még óvatosabb vagyok, mint korábban. Igazából a többéves garancia sem ártana, ha ez lehetséges.

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural.

    6.) Zárt vagy nyitott?
    A Beyer zárt volt, és szerettem is. De rájöttem, hogy ez annyira nem szempont nálam, így lehet akár nyitott, vagy valami átmeneti megoldás is. A lényeg, hogy zenében jól teljesítsen. Gondolom, azért egy ilyen fejes már játékban sem lesz gagyi és filmnézéshez is elég jó.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Elektronikus zene, rock és klasszikus, kb. ebben a sorrendben. És persze játék plusz film. A Beyeren szerettem a basszust, de mintha ez már valamennyire a többi rovására ment volna. Talán egy kicsit kiegyenlítettebb jobb lenne, de azért persze legyen benne basszus. :D

    8.) Honnan vásárolnál?
    Hazai bolt. Ha lehetséges, hosszabb garanciával.

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    ASUS STRIX RAID DLX kártyáról lesz hajtva. A 250 ohmos fejeshez még éppen elég volt. De az új fejes esetében nem ragaszkodom a 250-hez, kisebbhez meg tuti elég kell legyen.

    Előre is köszi!

  • Peppo

    őstag

    válasz Dave™ #82641 üzenetére

    A bal oldali recseg. Leginkább a magas hangoknál, de függ a hangerőtől is. Eleinte alig volt hallható, de pár hét után már nagyon zavaró lett. A kábel úgy tűnik, rendben van, így csak magára a hangszóróra tudok tippelni.

  • Peppo

    őstag

    válasz Dave™ #82643 üzenetére

    Ok, köszi a tippet. Szétkapom valamikor, egy próbát mindenképp megér.

  • Peppo

    őstag

    Üdv!

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon.
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zene, játék, film. Nagyjából ebben a sorrendben.
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Mondjuk 70k. De ha van valami tuti kicsit (+10-20k) feljebb, az még belefér. (És persze lejjebb is. :D )
    4.) Új vagy használt?
    Csakis új.
    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural.
    6.) Zárt vagy nyitott?
    Zárt, vagy az összefoglalóban említett félig nyitott.
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Elektronikus zene, abból is a monotonabb, basszussal bőven ellátott stílus. Rock, ill. klasszikus. Tudom, ez elég vegyes, ezért igyekeztem fontossági sorrendben írni.
    8.) Honnan vásárolnál?
    Hazai bolt. Ha lehetséges, hosszabb garanciával.
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    PC, azon belül ASUS STRIX RAID DLX kártya.

    Köszönöm!

  • Peppo

    őstag

    válasz Gzula[HUN] #86357 üzenetére

    Köszi! Ahogy lejjebb fórumtárs már írta, a hangkártya azért nem egy alaplapi, igazából azzal meg is vagyok elégedve. A fejhallgató adta be a kulcsot még régebben, aztán egy ideig nem foglalkoztam vele, mert volt más, de most már kellene valami újabb. (Szétszedtem, kipucoltam, ahogy tudtam, de nem segített. Érintkezéseknél sem találtam hibát.) Egy DT 770 Pro volt, és szerettem is, ezért keresek valami ahhoz hasonlót. Erős basszus, mert hogy elektronikus zene megy elsősorban, ill. rock is akad azért bőven. Szóval valami olyasmi kellene, mint a 770, esetleg valami, ami előrelépés lehetne ahhoz képest. A 70000 ft sem feltétlen a felső határ, mehetek még feljebb, ha valami tuti ajánlatot kapok. Viszont csak új érdekel, garanciával, most már óvatosabb vagyok.

Új hozzászólás Aktív témák