Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Sok évnyi használat után haldoklik a Sennheiser fülesem, amit melóban használok, így keresném az utódját.

    1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Munkahelyemen csak és kizárólag.

    2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zenehallgatás. Zene abszolút változó, tudom ez nem segít, de néhány előadó, amiket az elmúlt ~2 hétben hallgattam: Tankcsapda, ZZ Top, The Offspring, Metallica, Russ Ballard, Queen, Michael Jackson, Shahmen, Dance with the dead, Parov Stelar, Eminem, David Guetta, Gigi D' Agostino.
    3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Nem tudom most mennyiért adják azokat a füleseket, amiket az ember nem vesz le a fejéről 1 perc alatt, mert olyan rosszul szól. Nyilván nem várok el csodát, de mondjuk ha most 20k alatt/körül találnék valamit, ami belépő szint és élhtő, amin lehet zenét hallgatni, annak örülnék. :B

    4. Új vagy használt?
    Meghallgatok használtra is javaslatot, de inkább új jönne szóba, ha van.

    5. Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural.
    6. Zárt vagy nyitott?

    Bár saját szobám van, azért nem biztos, hogy örülnének, ha a kolléga, aki egy ügyféllel van azt hallaná kiszűrődni az irodámból, hogy Tudok egy munkát ami jól fizet... Szóval zárt, mindenképpen. :)

    7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?

    Hát, a mélyet szeretem, de ne nyomja el a középső és felső tartományt. A magasan erősen cincogó és a dobozhangú erős közép nem az én világom. Nyilván az árának megfelelő minőségben, azt hiszem nincsenek irreális elvárásaim, tudom, hogy ebben a sávban a kompromisszum a húzószó.

    8. Honnan vásárolnál?
    Itthonról.
    9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Jelen pillanatban alaplapi hangkártya, de tervben van, hogy a jövőben lesz egy Xonar/Audigy a melós gépbe.

    Előre is nagyon köszönöm. :R

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Köszi skacok a tippeket, átgondolom és utána nézek. Bár a használtnál kicsit bizonytalan vagyok, azon túl, hogy megnézem, hogy mennyire elhasznált a bőr/műbőr és hogy szól mindkét oldal, sokat nem tudnék megnézni. Nem vagyok egy nagy hifi fanatikus. :B És terem sincsen rá, van két pici gyerkőcöm, mindent elérnek. :DDD

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz CactuS #85044 üzenetére

    Miután 2 hónap alatt sem sikerült a muzikernek leszállítania a Pioneer SE-MS5T-T fülest és már nagyon zavart a Sennheiser döglődése, így bevállaltam egy Lewitz HP8500-ast. Kicsit talán kevés a mély az én ízlésemnek, viszont a közép - számomra - meglepően tiszta (nem vagyok egy nagy guru, plusz nincsenek milliós hifi cuccaim). Anyagminősége szintén teljesen korrekt, a párnái kényelmesek és jól szigetelik a külvilágot. Szóval ezért a pénzért tényleg meglepődtem, hogy mit ad a HP8500. :B

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Srácok, azt tudja esetleg valaki, hogy a Lewitz HP 8500-ast hogy tudnám megbontani. Ha jól tudom, akkor ez egy Takstar Pro 80 klón, ott a fülesnél a külső klipszet kell levenni, hogy lecsavarozható legyen a fülpárna, de a Lewitznél nem akar lejönni.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Samtya #87222 üzenetére

    Így jó lesz, köszönöm. Már látok csavarokat. :R Klipsznek azt a részt értettem, ahol a videóban a HyperX felirat van, kupak vagy mi.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák