Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUNRobar

    tag

    Helló!

    Volt valakinek tapasztalata Pro 80 rendelésével kapcsolatban az Aliexpressen? Tényleg eredeti, új kofferes változatot küldenek 50 USD-ért? Plusz költségekre kell számítani? Tudom már felmerült néhányszor a kérdés de arra lennék kiváncsi aki már tényleg rendelt és meg is kapta. :)

  • HUNRobar

    tag

    Helló!

    Újabb Maxell fejeseket próbált már valaki? Spectrum, Trek Sounds, B52 érdekelne leginkább.

    Kéne valami vállalható hangú és kinézetű, viszonylag strapabíró fejes utazáshoz, ingázáshoz. Szegény P21s-em egyik fele a kezemben maradt pár hónap után, és bár imádom a hangját, de ez így nem fog működni. Vennék Retro DJ-t, de már nem kapni feketében sajnos, az ilyen MM-ben kiállított márkás retteneteket meg csak legvégső esetben vállalnám be. Van egy foszladozó HD2000-em, nem rossz de valami mást (kompaktabbat, szebbet) próbálnék most.

    [ Szerkesztve ]

  • HUNRobar

    tag

    válasz Spíler #68075 üzenetére

    Végigolvastam mindent a neten, a Spectrum HP-ról például szinte csak jót találtam, a többiről max 1-2 vélemény elvétve, ami szerintem még nem mérvadó. Gondoltam valaki hátha ki tudta próbálni innen valamelyiket. Sajnos múltkor a Duna Plázában egy Maxell se volt kiállítva, és nem Budapesti vagyok úgyhogy nem olyan egyszerű csak beugrani pár üzletbe. Ez a Play nem valami szimpatikus, és nem is nagyon kapni itthon :/

    szerk:
    A Sony-t mintha próbáltam volna múltkor, kb. 10 másodpercet bírtam ki, annyi benyomásom volt, hogy egy 3 dolláros Meizu EP21 sokkal jobban szól (nem csináltam direkt összehasonlítást, de a Meizut használtam egészen pár nappal ezelőttig amikor 1,5 év után szétesett) Lehet elhamarkodott voltam, és több időt kellett volna adni neki. De abban a kategóriában a Pioneer Mj503 szimpatikusabb, mert van szivacs a tetején, hangja nem tudom milyen, gondolom max podcast-ra jó..

    Fülhallgatót nem szeretnék, mert használtam eddig is és a nulla szigetelés használhatatlanná teszi számomra. Az IEM-eket feladtam mert kiesnek a fülemből és csak idegesítenek, többet is próbáltam, most is van itthon ES18 és Awei Q9, jól szólnak de a fiókban pihennek.

    [ Szerkesztve ]

  • HUNRobar

    tag

    válasz Spíler #68078 üzenetére

    Köszi, még meggondolom :) 3800-at ingyen szállítással csak megér, mellé lehet még benevezek egy másik csodára is, (mondjuk egy VE Monk, vagy valamelyik Maxell) ha már 2x annyiért sincs érdemi előrelépés. :D A Shure biztos jó, de potenciálisan fogyó alkatrészre 15k-t nem költenék.
    Amúgy valamelyik gyártó igazán megcsinálhatná a P21-et egy masszívabb, igényesebb vázzal, szerintem tarolna 15k alatt. Annyira mérges vagyok a Soundmagicre, hogy fog egy ilyen jó hangot és belerakja egy recsegő, széttörő vacak házba… Szétszedtem az eltört részt, és az egész forgó illesztés egy pár mm-es műanyag pöcöktől függött.. Ha találok a helyére valami csavart vagy tudomisénmit, még az is lehet, hogy a másik oldalon is letöröm a pöcköt és kicserélem azt is. :D
    A P11-ről amúgy van valami tapasztalat? Kb ugyanúgy néz ki (sajnos) mint a P21, csak fele annyi itthon.

    Sinesol: A fő fejhallgatóm egy Takstar Pro 80, de sokat használok otthon HD2000-et is, eddig ugye volt a Soundmagic P21 is, szóval nem vagyok egyik hanghoz sem túlzottan hozzászokva. A Meizu EP21HD csak egy olcsó "zsebbevágós" fülhallgatóm volt, semmi extra de alkalmanként meglepően élvezhető kategória (ráadásul lehet hogy csak Ali-s másolat, nem is eredeti) . Most csak azért keresek valamit, mert ugye majdnem egyszerre tönkrement az összes hordozható eszközöm, a HD2000-et és a Pro 80-at pedig nem vinném magammal. A lényeg hogy kicsi és kényelmes legyen, plusz legyen annyi szigetelése hogy egy podcastot meg tudjak hallgatni a vonaton, a hangjától meg lehetőleg ne vágjam fel az ereimet. :D Ugye ez a jó kérdés, nekem már a HD2000 is csalódás volt, de erre a célra simán el tudnék képzelni gyengébb hangzást ha muszáj, de rettegek attól az élettelen, szét EQ-zott hangtól, amit múltkor a MM-ban hallottam.

    [ Szerkesztve ]

  • HUNRobar

    tag

    válasz Spíler #68078 üzenetére

    Végül is lenyeltem a békát és beszereztem egy Sony ZX110-et (nem mic-est) háromezernyócért. :DDD
    Nulla elvárásokkal álltam hozzá, de az első benyomásom nekem is az volt, hogy „hé, ez nem is olyan vészes!"

    Mindenből éppen hogy, de átugorja a vállalható szintet. Anyaghasználat nagyon alap, de ez a furcsa, sajátos forgató mechanizmus némileg időtállóbbnak tűnik, mint a Soundmagic megoldása. (viszont ez csak egy fix, félköríves útvonalon mozgatható) Kényelemre is oké, nincs a P21 szintjén, de lehetett volna sokkal rosszabb. Egy szivacsot azért mindenképp ragasztok majd a felső pántra.

    A hangját úgy jellemezném, mintha a szomszéd szobában nyomnák a zenét, de az ajtó nyitva maradt. Azaz a mélyek közepe jelentősen kiemelt, a magasak pedig visszafogottak, kevés részlettel, ennek ellenére a hangja nem válik „digitálissá" vagy fárasztóvá, valahogy sikerül természetes érzetet adnia. Persze össze sem vethető egy P21 hangminőségével, de a karaktere némileg hasonló,csak mindenben sokkal tompább és zavarosabb. Tehát egy forgalmas út mellett, vagy rázkódó buszon egyenlítődik ki nagyjából a dolog. Tere gyakorlatilag nincs a zenének, bár a mélyek miatt van némi teste a hangoknak. Viszonylag nehéz hajtani, talán még a hd2000-nél is több kakaó kell neki. A Focusrite-on mondjuk tíz óránál már bőven jó a hangerő a Pro 80-hoz, ennél legalább 13-ig kell tekerni. Egyébként még nála is sokat dob a Scarlett egy mobilhoz képest.
    Minőségi zenehallgatásra szerintem abszolút alkalmatlan, ne ezzel akarjunk új zenéket felfedezni, de amit már ismerünk, azt kellemesen fel tudja idézni egy zajosabb környezetben. Podcasthoz, sorozathoz, vagy háttérnek Spotifyt hallgatni teljesen vállalható. Nem doboz és nem bántó a hangja, de azt ne várja tőle senki, hogy egy Hidden Orchestra - Wingbeats, vagy egy karcosabb vokál átjöjjön. Tűzoltásnak jó volt, de hosszabb távon biztos hogy fogok még mást is próbálni.

  • HUNRobar

    tag

    Szeretnék egy új fejhallgatót bedobni a közösbe, mert látom még nem volt róla szó: Oneodio Studio Pro.
    Már volt pár fejhallgatóm (K514, ZX110, HD2000, P21s, Pro 80) de ár-érték arányban magasan ez viszi a prímet. (talán az 50USD-s Pro 80 érhetne közelébe, de azt itthon vettem 23k-ért) Jelenleg winter sale-ben kb. 26-28USD. (én még 28-ért vettem tavaly novemberen, általában 31 körül szokott lenni) Én innen vettem az első változatot (a másik eladónál kicsit olcsóbb most) Aliexpress link

    Ne keverjétek össze a Studio Standard-dal, azt nem ismerem, elvileg más driver van benne.
    A Superluxokat nem ismerem, sajnos nem tudok hozzájuk viszonyítani.

    Egy kis szubjektív beszámoló:
    Teljes méretű 50mm driveres, összecsukható! és cserélhető kábeles! füles állati jó hanggal. A karakterére talán az epic a legjobb szó, nagyon kellemes, telt hangzás ami mégsem színezett a mélykiemeléstől eltekintve a lábdobok/basszusgitár környékén. A szubbasszus és a Pro 80-ra jellemző éles magasak hiányoznak belőle, a középtartomány viszont nagyobb szerepet kap, az egész zene közvetlenebb hatást kelt, miközben a tér kb ugyanakkora. Röviden összefoglalva a Pro 80 egy fémesebb, dinamikusabb de néha kicsit középen üresnek és ridegnek ható karakter, míg a Studio Pro egy meleg, telt de mégis részletes és viszonylag kiegyensúlyozott hang, lekerekített magasokkal és némileg boost-olt mélyekkel. (ráadásul fele/harmad annyiért). Technikailag a Pro 80 jobb, félreértés ne essék, de itt van mellettem mindkét fejhallgató és szívesen hallgatom mindkettőt, magasan felette vannak bárminek ami eddig volt nálam.
    A HD2000 egy totálisan más karakter, ami nekem személy szerint sosem jött be, évekig használtam és technikailag elismerem, de számomra egy száraz, vékony és fárasztó hangzás. Akinek a teljesen flat frekvencia visszaadás kell, annak továbbra is a HD2000 az ideális budget megoldás, viszont más indokot nem igazán tudnék mondani mellette. Az én füleimnek a Studio Pro minden szempontból jobb, legyen az akár részletesség, tér, szeparáció, kényelem, bármi… szerintem az emberek nagy része aki a zene/film/játék élvezetéért szeretne egy jobb hangú fülest, ezerszer jobban jár a Studio Pro-val.
    A Soundmagic P21 hozzá képest egy basszusban túltolt, szűk terű, kevés részlettel rendelkező füles, a Sony ZX110-et ne is említsük..

    Összeszerelésre teljesen oké, műanyag egy kis fém erősítéssel, de masszív hatást kelt. Artikulációban kicsit többet tud mint egy P21, tehát 90 fokot lehet befelé forgatni, össze lehet csukni mint bámelyik hordozható fülest, és 180 fokban lehet kihajtani a villában, mint a HD2000-nél. Adnak hozzá kis szütyőt, olyan anyagból van mint amit a Soundmagic ES18-hoz kaptam. Összecsukhatósága folytán simán befér egy kisebb laptop táskába is.

    Apró észrevételek:
    A fülpárnák vastagok és nagyon puhák, baromi kényelmes, de beizzadásra hajlamos. A fejpánt nem ovális, hanem viszonylag lapos a tetején, így a fejtetőre nagyobb nyomást gyakorol, ami nem vészes a vastag szivacsnak köszönhetően, de göndör hajúaknál (pl.én) kissé nyomhatja a fejet pár óra után.

    Sztenderd jack aljazatok vannak rajta, egy 3.5mm-es és egy 6.3mm-es. Adnak hozzá egy 1.2m-es mikrofonos kábelt, és egy hosszabb csavarosat, aminek az egyik vége 3.5, a másik 6.3, tehát nem kell adapterekkel bajlódni, csak megfordítani a kábelt és kész. :D A másik csatlakozóra továbbosztja a jelet, tehát jack elosztóként is működik a füles.

    Remélem valakinek hasznos lesz ez a kis összefoglaló, további jó hallgatózást!

    [ Szerkesztve ]

  • HUNRobar

    tag

    A Oneodio Studio Pro-hoz visszatérve: még annyit fűznék hozzá további hallgatózás után, hogy egy erősen V hangzású fülesről van szó, megvan benne az a harapós, sűrített hangzás, ami megosztóvá teheti. Sok stílusban nagyon etetős ez a hang, de lineárisabb vagy közép/magas orientált hangzást kedvelőknek furán fog szólni. Nekem gyorsan rááll a fülem, de mostanában főleg egy kiegyensúlyozottabb hangzású fülhallgatót használok (RY4S UE - nagyjából Takstar HD2000 és Pro 80 közötti hangzás, a HD2000-nél kicsit több mély, a magasak és közepek pedig jobban előtérben vannak, mint a Pro 80-nál) és utána a Oneodio-t felvéve pár percig eléggé érezhető a V, mintha összenyomták volna a zenét.

    Félreértés ne essék, továbbra is nagyon jó kis fejhallgató, de úgy érzem ezt a vonását nem hangsúlyoztam ki a múltkor. :)

    [ Szerkesztve ]

  • HUNRobar

    tag

    Csináltam ma egy kis fejhallgató moddolós projektet, ami egész jól sült el, megosztom hátha valakit érdekel.
    Van egy Sony zx110-em, amit kábé arra használtam volna, hogy sétálva, tömegközlekedve tudjak hallgatni podcastokat, yt videókat, néha kis zenével. Viszont sajnos még ez az állítólag kiegyensúlyozottabb modell is iszonyúan tompa gyárilag, teljesen agyonütve a basszuskiemeléssel, a magas tartományt meg alig hallani. Olyan szinten, hogy vonaton nem bírtam egy egyszerű podcastot hallgatni, mert a mélyek! bántották a fülem, annyira fel kellett hangosítani hogy egy szót is értsek a beszédből. Így aztán be is került a fiókba, hogy majd megbütykölöm, mert a potenciált láttam benne.
    Na most utánanéztem, és ezt csináltam vele:

    1. A hangszórókat védő szövetborítást teljesen leszedtem, tehát csak a rács maradt, bele lehet látni a driverbe. (próbáltam csak egy réteget levenni, de nem volt elég)

    2. a műanyag előlapba - amire a driver is ragasztva van - körben belefúrtam 4db 3-4mm-es lyukat. Ezek a lyukak befolyásolják leginkább a középbasszus-magas arányt, minél több és nagyobb van, annál jobban előtérbe kerülnek a magasak. Nem végeztem tudományos számításokat, ez jött spontán. :D

    A eredmény: hihetetlen mennyivel kiegyensúlyozottabb lett a fejes. Nagyjából helyükre kerültek a frekvenciák, most már úgy érzem, hogy ugyanazt a zenét hallom, mint egy „normális" fejesen. :D Sokkal részletesebb is lett a hang, a basszusok pedig minőségibbnek hatnak. A magasak legteteje még mindig hiányzik, viszont az arányok már így is kellemesek és természetesnek hatnak. Az az igazság, hogy még lennének ötleteim meg minden, de már így is megkaptam azt amire vágytam. Persze nem hi-fi, de jó érzés megmenteni valamit és kihozni belőle amit lehet. :) Kicsit zavar hogy semmi nem fedi a drivert, de bármit raktam elé rögtön lefojtotta a hangot sajna, lehet ahhoz még több lyuk kell. :D

    chopin:
    Ha nem bánod a külföldről rendelést, én múltkor ilyet vettem (Ugreen Dark PVC shell) [link], ez szerintem teljesen jó, van kicsit drágábban fém csatis szövet borításos is. Az itthon kapható Hamás vackokhoz képest fényévekkel jobb, és ez is 1000 forint alatt van. Itt azt hiszem a Kácsa audio-s cuccokat szokták ajánlani, nekem kicsit drága de biztos jó.

    [ Szerkesztve ]

  • HUNRobar

    tag

    Ha valaki olcsón keresne Takstar Pro 80/Kingston Hyperx Cloud-hoz fejhallgató párnát, ezt tudom ajánlani (leather black változat):
    link

    Ez körülbelül olyan magas, mint az eredeti Pro 80-as, de keskenyebb, így nagyobb a „lyuk”, több hely van a fülnek. Raktam fel képeket AE review-ba, meg tudjátok nézni. Puha, jó minőségű, órák után is kényelmes. Ugyanannyira izzadós mint az eredeti. Akinek bejött az eredeti párna, vagy csak a nyílás méretével volt gondja, az nyugodtan tehet egy próbát. A hangot nem változatja meg, legalábbis olyan mint amire emlékszem. Előtte próbáltam egy olcsóbb aszimmetrikus HM5 kópiát, de az borzasztó volt, egyrészt kényelmetlen, kemény volt a szivacs benne és teljesen szétbarmolta a Pro 80 hangját.. erre gondolok: [link]

    Rendeltem HD2000-hez is párnát, de az még nem jött meg, majd írok arról is.

    [ Szerkesztve ]

  • HUNRobar

    tag

    Sziasztok!

    Több próbálkozás után végre találtam egy olcsó és használható csereszivacsot a Takstar HD2000-hez. Ez nem torzítja szét a hangot mint a vastag vagy kis nyílású szivacsok, kényelemre pedig kb megfelel az eredetinek. Szóval ha valaki nem akar upgradelni, csak aprópénzért feltámasztaná a fejest, tudom ajánlani.
    https://www.aliexpress.com/item/32844192722.html

    Másik téma:
    Testvérem nemrég megvette a Oneodio Studio bluetooth-os változatát. Ez egy hibrid, tehát vezetékkel is lehet használni, van rajta rendes 3.5mm csatlakozó és adnak kábelt is hozzá. Nekem már van egy vezetékes Pro, de nemigen használom mert nem a szeretem az erős V hangzását és egyébként is átálltam fülhallgatókra. (maga a driver nagyon jó minőségű benne, csak a hangolást nem szeretem) Kipróbáltam ezt a BT-s változatot és összehasonlítottam a vezetékessel. Kellemes meglepetés ért, nagyon szépen szól, a közepek teljesebbek, sokkal természetesebbek, nekem jobban tetszik mint a Pro. Összességében véve sötétebb hangzás több basszussal, viszont nagyon jó ízléssel és sok részlettel adagolva. Szóval inkább a hordozható fejhallgatók karakterét követi, abban viszont remekel, mérföldekkel jobb mint amiket itthon 10k alatt kapni (pl jbl t450bt, sony zx sorozat, Soundmagic P21 stb). Sima vezetékes fejhallgatóként is megállja a helyét, ha kell akkor meg mehet a BT, tudom ajánlani :)
    https://www.aliexpress.com/item/32868417041.html

    [ Szerkesztve ]

  • HUNRobar

    tag

    válasz Gzula[HUN] #79037 üzenetére

    Köszi a tippet! Nekem leginkább az a bajom a fejessel, hogy sűrű göndör hajam van és nagyon nyomja a fejem búbját ez a fajta pánt, mivel szinte vízszintesre feszül a teteje amikor felveszem. Arra gondoltam hogy vagy szerzek egy kényelmesebb 50mm-es vázat és átrakom a hangszórókat, vagy egyszerűen eladom (már ha van rá kereslet) és veszek egy kényelmesebb fejest. A Pro 80-am pl közel ideális nekem kényelem szempontjából.
    Amúgy valaki szokott itt fejhallgatókat moddolni? Ez a vázcsere most nagyon érdekel engem. Egyelőre egy kisebb teszt projektet fejeztem be, mert volt egy ripityára tört Soundmagic P21-em. Vettem aliexpressen egy 5 dolláros kis összecsukható fejest, és abba raktam át a hangszóróit. Nem lett ideális a végeredmény de tanultam belőle egy csomót és látom hogy alapjában véve tök könnyű a folyamat, csak olyan vázakat kellene találni amik kényelmesek és akusztikailag jól működnek. Alin sajnos csak 20k körül találtam DIY vázakat, de annyiért már komplett fejesként is lehet kapni azokat. Talán használtan kéne inkább kishibás cuccokat keresni?

    [ Szerkesztve ]

  • HUNRobar

    tag

    válasz Gzula[HUN] #79047 üzenetére

    Jó olvasni ezeket a sztorikat, egyetértek hogy a legjobb dolog benne maga a bütykölés élménye :D Én leginkább fülhallgatókat bütykölök most és ez hozta az ötletet, hogy a veterán és/vagy dobozban porosodó fejesekkel is lehetne kezdeni valamit. Itt van mindjárt egy Soundmagic P21, egy Sennheiser HD202 és egy Takstar HD2000 amik mind romos állapotban vannak, meg ez a Studio Pro amit nem használok. Van pár ötletem, pl olcsó bluetooth fejesbe átültetés, vagy ultra hordozhatóvá alakítás, esetleg még nyitott vázba átültetés is érdekes lehetne.
    Viszont hiszem hogy egész komoly cuccokat is létre lehet hozni így, ha van egy jó váz, mérőeszközök meg tapasztalat hogyan kell hangolni egy fejest. A Oneodio egy ilyen jóképű nyitott fa vázban például elég menő lehet, kár hogy aranyárban mérik: https://www.aliexpress.com/item/33060010027.html

  • HUNRobar

    tag

    Sziasztok!
    Valaki talált jó megoldást szétfoszló fejpánt borításra? Egy Takstar Pro80-ról lenne szó. Már annyira hullott mindenfelé hogy szétszedtem, levágtam a huzatot és összeraktam megint borítás nélkül. Valami ilyesmin gondolkozom, de hátha van „elegánsabb” megoldás. https://www.aliexpress.com/item/33017467891.html

  • HUNRobar

    tag

    válasz KisDoc #80101 üzenetére

    Nem ismerem a konkrét modellt, de ránézésre olyan mint a Takstar Pro 80, Omnitronic SHP-600 vagy isk hp2011 valamilyen változata. Nem tudom melyik variáns használt 53mm-es hangszórókat de mintha láttam volna már olyat is ezelőtt.

    [ Szerkesztve ]

  • HUNRobar

    tag

    Sziasztok!
    Erről a Xiaomi wired v2 fejhallgatóról van valakinek tapasztalata? Külföldi fórumokon jókat olvastam róla és most vámhatár alatt szórják ki.. Tokkal, vonóval, fém ház, összecsukható, cserélhető kábel, mi kell még. (nekem kuponokkal együtt kb 35 dollárra jön ki)
    https://www.aliexpress.com/item/4000861493570.html

    [ Szerkesztve ]

  • HUNRobar

    tag

    válasz DEJVID #91727 üzenetére

    Szerinted az árkategóriájában (10k) tekinthető kiemelkedőnek, vagy legalábbis megállja a helyét a többi favorittal szemben? Egy külföldi ismerősöm ajánlotta, aztán utánanézve látom hogy nagy hype-ja volt pár éve, sokan írták hogy az árának többszörösét megéri hangzásban, modolják is grado párnákkal stb. Igazából az érdekelne, hogy az olcsó nyitott füles szegmensben reális alternatíva lehet-e. Nem volt még Koss fejesem, de nekem a zárt Takstarok nem jöttek be, szeretem a teltebb hangzást ahol a középtartományt nem ütik agyon a magasak. (Ezért is tartózkodnék pl egy SHP 600-tól, a következő igazi ugrás meg ha jól látom ilyen 50-70k környéke a X2HR, HD58x, HD560S és társai személyében)

    Ilyen kis otthoni laza zene/film/podcast/játék hallgatós használatra lenne. Csak attól félek, hogy nagyon törékeny, meg most nem is kapni itthon, szóval csak mérlegelem a lehetőségeket. :) (Tempotec Sonata HD Pro lenne mellé, annak illene szépen meghajtania).

    @looser Nekem is volt Oneodio Pro 50, nekem se jötte be igazán, nekem nagyon mesterkélten szólt és a pánt nyomta a fejem. Testvéremnek van bluetooth változata amit más párnával szerelnek, annál legalább van középtartomány, de azért az is a mélyek felé húz. Volt HD2000-m is, az egy nagyon illeszkedés függő fejes, nekem mindegy volt hogy milyen párnával próbáltam, annyira nem volt szigetelés hogy gyakorlatilag semmilyen basszust nem lehetett hallani. Nagy fejjel lehet meglesz a kellő szorítóerő és akkor viszonylag egyenletesen szólhat, de szerintem így is lehet, hogy visszalépésnek fogod érezni. Egyébként is elég steril és unalmas hangzású füles. Inkább érdemes lenne akkor a Takstar Pro 80/82 valamelyik változatát meghallgatni, azok sokkal jobbak és kényelmesebbek a h2000-hez képest

    [ Szerkesztve ]

  • HUNRobar

    tag

    Érdekes dologra bukkantam a Pro 80 fülessel kapcsolatban, esetleg más tulajok tudnának ebben segíteni? Szóval egy ideje már nem használtam, mert nekem nagyon világos, néha már kifejezetten éles a hangja, ami kis részben a nem tökéletes szigetelés, javarészt viszont maga a fejhallgató karaktere okozza.
    Ahogy elkezdtem nézni modok után a neten, rábukkantam erre a cikkre ahol részletesen bemutatják a szétszedését. A fotókon jól látszik hogy gyárilag egy vékony szivacsréteg van a hangszóró felett. Na ilyen az én fejesemen sose volt! Nálam teljesen csupasz a hangszóró fémrácsa a párna alatt, át is látszik könnyen a textil belső alól. Elég erősen gyanítható, hogy ennek hiánya okozza az éles magasakat. A Pro 80-ból lenne több variáció? Ez hangra kb olyan lehet mint a hi2050 és a shp600 közti különbség nem? Már csak kéne találni valami anyagot amivel be tudnám pótolni ezt a hiányosságot..
    http://www.mcfrede.dk/projects/takstar_pro_80_headphone_mods/takstar_pro_80_headphone_mods_02.shtml

    Nektek van szivacsréteg a hangszóró felett?

    A szigetelés kérdését egész jól meg tudtam oldani azzal, hogy a fejhallgató párnájának alsó része alá egy kis szivacsdarabot tömködtem, így már a fülem alatti részre is ráfekszik a fejes, visszajöttek a 100hz alatti hangok, most már nem kell kézzel rányomnom a fülemre hogy meglegyen a szigetelés. :D

    [ Szerkesztve ]

  • HUNRobar

    tag

    válasz Gzula[HUN] #91755 üzenetére

    Dehogynem hiányzik, pontosan olyan zabolátlan csittcsatt magasai vannak amiket egy ilyen szivacsnak lenne dolga megzabolázni, nyilván nem valami random csomagolásból kivett vacakkal persze. :D Pontosan a fedett hangzás ellentéte amit produkál. Tudom mert bütyköltem már pár fejhallgatót aminek voltak ilyen párna alatti szivacsai és mindig elég egyértelmű volt a különbség ha kivettem őket onnan. Egy tompa fejhallgató új erőre tud kapni nélküle, de egy élesnek meg pont hogy kellene. Valami ilyesmin gondolkozom, még lehet megpróbálok fejhallgató párnából kinyerni textil hátsót, csak az nem lesz elég nagy szerintem.
    https://www.aliexpress.com/item/4000459489621.html
    Amúgy gyárihoz nagyon hasonló utángyártott párnám van a Pro 80-hoz, próbáltam másféléket is de nekem azok csak tovább rontottak a helyzeten.

    A Oneodio-ban nem a basshead mivolta volt a baj, hanem hogy úgy szólt mint egy rossz V-shape EQ preset. Valószínűleg a párnája is erősen ludas a dologban, megpróbáltam más fejesre rátenni és annak is kiszívta a közepét. Meg hát iszonyú kényelmetlen volt nekem. Inkább eladtam és vettem helyette egy Xiaomi Mi 2nd gen graphene-t egy tízesért, az a 1more triple driver kisöccse, sokkal jobban is tetszik, de az ilyen pici on-ear cuccos, nagyon más, mint a pro 80.

    [ Szerkesztve ]

  • HUNRobar

    tag

    Philips x1s-t valami próbálta már? Ez inkább teltebb v hangzású lehet vagy inkább vékony világos? Kuponnal 30k alin
    https://a.aliexpress.com/_m03SbON

Új hozzászólás Aktív témák