Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Stokiii #650 üzenetére

    Nem tudom mit értesz az alatt, hogy zárt hang.

    A három közül a Hama a legkényelmesebb, a másik kettő fejpántja kicsit kemény, ez zavaró lehet, ha úgy áll az ember fején.

    Hangminőségileg:
    A Philips sötét, komor, kissé fojtott tónusú, súlyos hatású, hosszan hallgatható, a Hama sokkal világosabb tónusú, részletezősebb, átláthatóbb, elevenebb, "látványosabb", közvetlenebb, talán színezetlenebb. A Panasonic a kettő között van valahol, az a legarányosabb hangú ebből a trióból. Én a Philipset választanám, feltételezem, hogy a topiktársak többsége a Panasonic-ot, egy "átlagember", vagyis a zenehallgatásban járatlanabb felhasználó pedig valószínűleg a Hama-t. Mindhárom típus megéri az árát, sőt a Hama első pillantásra, azaz hallintásra egészen mellbevágó, mindazonáltal erről a kategóriáról ebben a viszonylag igényesebb zenehallgatás-orientált topikban azt szokás mondani, hogy oly mindegy - ami persze nem igaz, ebben a kategóriában se mindegy. De a szívünk szerint azt mondanánk, hogy szánj rá inkább 6-7ezret, sőt, ha rászánnál 10-11ezret, akkor már egész pofás hangú fejhallgatót is kaphatnál - lásd például Beyer DT235, amin hovatovább már zenét is lehet hallgatni.

    (#655) kNG: Az elődje kicsit mélytúlsúlyosnak volt esetleg nevezhető, az MKII inkább arányos, az első verzióhoz képest nem lett a mélye kevesebb, inkább a magasa több, emiatt aztán a tere is szélesebb, látványosabb. Korrekt hangja van ennyi pénzért, de van nála jobb hangú is, lásd Beyer DT235 - az persze kényelmetlenebb.

  • mcs

    veterán

    válasz Stokiii #650 üzenetére

    A három közül én is a Philipset venném, viszont számíts arra, hogy 1,5-2 év után garantáltan el fog törni a pánt valahol.

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz Stokiii #691 üzenetére

    Meghallgattam MM-ben, borzasztó. Doboz hang, 0 mély, viszont tényleg elég kényelmes. A Philips SHP-2500 sokkal jobban szól, még az SHP-1900-as is, és szintén kényelmesek. A Philips sem törik el, csak ha nem vigyázol rá. Ismerősömnek évek óta megvan az SHP-1900-as, de semmi baja sincs, csak a Philips felirat kopott le.

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Új hozzászólás Aktív témák