Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz emiki6 #64043 üzenetére

    Szerintem nem (csak) maga a kabel rontja le a hangot Y eseten, hanem a masik fejes impedanciaja is.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • szakibá...

    senior tag

    válasz emiki6 #64043 üzenetére

    Próbáld ki, hogy az Y kábelen hallgatod az egyik fejhallgatót, a másikat pedig csak ki-be dugdosod az Y másik ágán. Ha változik a hang, akkor rájössz, hogy így nem lehet összehasonlítani, mert nem bírja az erősítőd. Ha mégsem változna a hang és a hangosság sem (csodálkoznék), akkor sem mérvadó a teszt, mert nem tudod egyformára állítani a hangerőt a két fülesen. Állatira be lehet csapódni, ha nem szólnak egyformán hangosan, pedig eltérő típusoknál ez borítékolható.

    Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

  • Tim82

    nagyúr

    válasz emiki6 #64043 üzenetére

    Csak belegondolok, hogy valahol valaki egy pocsék lejátszón, rossz kábelekkel, csatlakozókkal, egy kétezer forintos fülhallgatóval 128 kbps-es mp3-at hallgat és élvezi!

    És mennyivel boldogabb ember lehet, mint a "hifisták". :K

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • #56474624

    törölt tag

    válasz emiki6 #64043 üzenetére

    Csak belegondolok, hogy valahol valaki egy pocsék lejátszón, rossz kábelekkel, csatlakozókkal, egy kétezer forintos fülhallgatóval 128 kbps-es mp3-at hallgat és élvezi!

    Sokszor egy ilyen kombó nagyobb zenei élvezetet képes adni, mint egy több tízezres. Dorian aláírása tetszik nekem erről a témáról:

    Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda :D.

    Na és erről nem a hallgató személy tehet kizárólag az örök elégedetlenségével, az is elég nagy gond szerintem, hogy olyan cuccokat csinálnak (nem csak fejhallgatóból, hangdoboznál is így van ez), ami úgy mutat többet a zenéből, hogy az legfeljebb hangelemzésre jó, közben mégsem ad több zenét, mint egy sávhatárolt, alsó kategóriás, bóvli cucc, sőt, gyakran kevesebbet ad.
    Először úgy tűnik, mennyivel jobb, mert tisztábban hallani ezt meg azt a részletet, de hosszabb távon csak azt veszi észre az ember, hogy már nem a zene kedvéért kapcsolja be a cuccot, hanem teszteli, hogy mennyire szól jól. Azok a jó hangcuccok, aminél tényleg a zene kerül a középpontba, egyszerűen csak összeáll minden, természetes. Ehhez nem feltétlen kell technikailag perfektnek lennie . Ez kb. azon múlik, hogy aki fejleszti az adott cuccot, mennyire bír zenei hallással, mert az mindig az összhangot, harmóniát tartja elsődlegesnek. Ezért olyan jó sok vintage hangcucc. Nem technikailag verhetetlenek, hanem a régi iskola szerint készült hangdobozoknál, fejhallgatóknál általában jobban odafigyeltek a harmóniára, hogy a végeredmény zenei legyen. Ma meg könnyen előfordulhat, hogy még a félmilliós hangdoboz sem tud zenélni az ebayről/vateráról olcsón kukázott 80-as évekbeli, pár tízezerért vásárolt hangdoboz mellett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák