Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ribi

    nagyúr

    válasz ludsimon #109 üzenetére

    Szerintem egy hangfal karakterisztikája így nézne ki, hogy 30dB eltérés van, hát vicc kategóriának is gyenge lenne. Fülesnél nem értem miért adnak ki ilyeneket.

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz ludsimon #109 üzenetére

    Hm, látom egész jó kis témaindítóvá vált ez a grafikon dolog.

    Saját magam egyik régebbi hsz-ét idézném:

    "Nagyon fontos azonban, hogy pusztán görbék alapján nem ítélkezünk(!!!) mert:
    - nagyon sok a hamis (elrontott) mérés
    - mert az átviteli karakterisztika nem mond semmit a hangszínről, térérzetről, dinamikáról, meg egy csomó dologról (lehet nézegetni a tranzienseket is, de nem tartom hasznos elfoglaltságnak )."

    Hogy akkor miért írtam mégis, hogy ökörhugyozás?
    1. hogy visszataláljak, mert még nem szóltam az újonnan nyitott szakaszban ;)
    2. Mert ez már eléggé eltér az átlagostól, még ha belekalkulálom a hibalehetőséget, és mérési pontatlanságot is. Van uszkve 30-35dB-es különbség pár frekvencia között, ami már hiperszuper nagyon hallható. Ezek alapján pedig erős a gyanúm, hogy a két emlegetett fejhallgató nekem nagyon ellenszenves hanggal rendelkezik.

    Az "ideális" az egyenes görbe, de egyáltalán nem biztos, hogy kedves a fülnek, meg az agynak. Néha jobb érzés, ha becsapják az érzékszerveinket, vagy legalább eltussolják a forrás hibáit. Profi monitor hangfalakkal (lsd. stúdiók) sem nagy élvezet a zenehallgatás, az munkaeszköz.

    Az XB500-at sokan szeretik, én nem akarlak lebeszélni róla. Az igazi mérce minden esetben a saját tapasztalat, avagy a puding próbája az evés.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

Új hozzászólás Aktív témák