Új hozzászólás Aktív témák

  • DBAtti

    aktív tag

    Olvasom a telefonos élményt... hát ma nekem is volt szerencsém egy kicsit hallgatózni.
    Az Allee Denon üzletében egész sok kiállított darab van, és amint megláttam a Focal Spirit One-t, már benn is voltam. :)
    Igényesen, fertőtlenítőszerrel, vízzel tisztítandó a meghallgatott darab, a kábelt csak kérésre adják ki. Ez már szimpatikus volt. A Spirit One egyébként nagyon tetszett, de egy kicsivel még többre vágytam, és a műanyagjait nem tudtam igazán a szívembe zárni. Úgy látszik fémeket nem nagyon szeretnek gyárttatni (úgy általánosságban, senki), mert drága, de még sok prémiumnak mondott modellnél sem, ami eléggé elszomorít.

    De mindegy. A lényeg, hogy a legújabb hű útitársam, az iAudio X5L volt velem, és meg kell mondjam ennél combosabb kimenetű mobil eszközzel eddig nem találkoztam. Rádugtam a falon levő Denon D600-ast, merthogy azzal is hirdetik, hogy iTököm kompatibilis, meg mobil felhasználás... --> NOT :N

    Olyan vékonyan szólalt meg középen és felül is, hogy nem is értettem mi van. A legtöbb oldalon arról regélnek, hogy nagyon szuper, csak mély-túlsúlyos. Én meg csak a mélyeket tudtam normálra értékelni, minden más soványnak és nagyon távolinak bizonyult. De azért tudni vélem, hogy erősítéssel ez módosul. Szóval könyörgöm, a Denon D600-ast senki ne kösse közvetlenül telefonra, mert ha meglátom odamegyek, és hátba vágom az illetőt egy szeneslapáttal! :W
    De ki tudja... Talán pont valamelyik iPodhoz/ iPhone-hoz tervezték és ahhoz illesztették, hangolták, stb.

    Az a mélységesen elszomorító -és erről váltottunk pár szót az eladókkal- hogy ez kell, mert jobban fogy tőle (mondjuk sz USA-ban). Pedig a feleannyiba sem kerülő Spirit One jóval nagyobb élmény volt ugyanarról a mobil forrásról...
    Trendi hogy megveszünk egy új telefont (akár hitelre :W ) 150-200k-ért, aztán nagymenő módjára hallgatjuk a gyári fülessel, vagy veszünk hozzá nagyonsokér' valamit, és megint csak a szart halljuk. Aztán van aki értetlenkedik miért került ennyibe -ez még a jobbik eset, mert talán kipróbálja más forrásról-, de van akinek szent meggyőződésévé válik, hogy magáévá tette a földkerekség legjobb mobil hangrendszerét. Mert ugye újabb telefon, jobb hang nyilván. Drágább fejhallgató, szintén jobb hang, nyilván. :O No mindegy, gondolom legtöbbünknek megvannak az ide vonatkozó történetei.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

Új hozzászólás Aktív témák