Új hozzászólás Aktív témák

  • Thomeck

    csendes tag

    Sziasztok,

    A véleményeteket/segítségeteket szertném kérni hátha találkozott már valaki hasonló helyzettel.

    A múlt héten vásároltam egy Asus PG329Q típusú monitort. Már az elsö órában feltünt beüzemelés után, hogy megfájdul töle a szemem, de gondoltam csak a hdr mód vagy a túl magas brightness lehet az oka ezért hdr kikapcs, brightness-t visszavettem 30-40% -ra. Képfrissítéssel is variáltam 60-144-165 g-sync ki/be, ELMB sync ki/be de nem segített. Kb 1 m-re ülök a monitortól de távolabbról is jelentkezett a szemfájás. Kismillió variációt 7 színvariációt kipróbáltam plusz tftcentral icc profiljat is.

    Elkezdtem utánaolvasni neten külföldi fórumokon hogy van -e rá magyarázat. Keveset de találtam hozzám hasonló fórumozókat. Sok olyan tippet találtam persze hogy menj el szemeszhez vagy a szoba fény viszonyait változtasd tehát legyen több háttérvilágítás vagy pihentesse az ember a szemét idönként. Néhány user azt írta hogy az újabb paneltechnológiák okozhatják. A leghasználhatóbb tipp szerint a fény spektrum bizonyos paneleknél okozhatja vagy az FRC technológia.

    2014 óta használok egy Dell P2714H monitort IPS paneles mint az asus (nem tudom létezik többféle IPS panel ?) amivel semmi problémám nem volt még teljesen sötét szobában sem fáradt vagy fájdult meg a szemem ráadásul a fényerö is 75% on van. Munkahelyen többféle monitort bámulok napi 8 órában évek óta nem találkoztam még hasonlóval.

    A monitort pár napja visszavettem mert nem tudtam vele sem dolgozni sem játszani elég volt néhány perc is a szemfájáshoz. Azt persze nem próbáltam hogy rendelek egy ugyanilyet mert gyanítom nem a konkrét példány a hibás. A bolt ahova visszavittem kipróbálta a kolléga és ö nem tapasztalt szemfájást.
    Most egy kicsit bátortalanul állok neki ismét monitort nézni mivel anélkül hogy látnám a monitort vásárlás elött nem lehetek biztos abban hogy nem járok hasonlóan. Ami persze nem mindig kivitelezhetö. Szeretnék az IPS panelnél maradni mivel eddig nem volt vele gondom csak jó lenne ha kitudnám elöre zárni a számomra problémásakat.

    a tanácsokat és tippekt elöre is köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák