Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    A topicot azért hoztam létre, mert kíváncsi vagyok, hogy a gyártói specifikáció (válaszidő) és a ténylegesen látható utánhúzás mennyire korrelálnak. Általában az 1ms-es időket szürke színátmenetekre adják meg, nem színesekre, így akár még egy papíron alacsony válaszidejű monitornál is előfordulhat a jelenség bizonyos színátmeneteknél. Ezen kívül érdekel, hogy a monitorok életkorával mennyire romlik a helyzet. Hogy bármi konklúzióra jussunk kelleni fog egy jókora minta, szóval arra kérlek benneteket, hogyha van egy kis időtök, akkor próbáljátok ki ezt a tesztet több színnel: [link], és küldjétek be a topic-ba, hogy melyik színnel a legnagyobb az utánhúzása az UFO-nak és nagyjából mekkora, illetve a többi információt is a monitorról, valahogy így:

    típus: Dell U2312HM
    - panel: IPS
    - képátló: 23"
    - felbontás: 1920x1080
    - frissítési gyakoriság: 60Hz
    - válaszidő: 8ms
    - életkor: 5 év
    - kihasználtság: napi 8+ óra
    utánhúzás: van
    - méret: ránézésre 0.5cm, kb a harmada az idegen fejének a szélességének
    - színek: magentán és szürkén jön elő legjobban, feketén gyakorlatilag nincs, fehéren fele ekkora

    A fenti példa a mostani 5 éves monitorom és azt vettem észre, hogy a gyorsan mozgó fekete ruhás ellenfelek körül van egy fehér szellemkép, ami új korában nem volt jellemző. Gondolom ez az öregedés jele lehet, mert az előző (más gyártótól származó) monitoromnál is hasonló korban kezdődtek ezek a jelenségek. Ez adta az ötletet a téma nyitáshoz.

    beküldési sablon:

    típus: *
    - panel: TN / VA / IPS
    - képátló: *"
    - felbontás: 1366x768 / 1920x1080 / 3840x2160
    - frissítési gyakoriság: 30Hz / 60Hz / 120Hz / 144Hz / 240Hz
    - válaszidő: *ms
    - életkor: * év
    - kihasználtság: *
    utánhúzás: van / nincs
    - méret: *cm, * idegen fej szélesség
    - színek: *

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    Ha valakinek nem teljesen világos, hogy mi maga az utánhúzás vagy ghosting és hogyan ismerheti fel, akkor motion blur-al szemléltetve erről a jelenségről van szó:

    - álló ojjektum bal oldalt, mozgó jobb oldalt

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák