Új hozzászólás Aktív témák

  • zöldfülű

    csendes tag

    Sziasztok!

    Oakley ma írt nekem, mely szerint kifogásolja, hogy "csalónak neveztem" és vegyem le a nevét e fórumról. Az általam neki írt választ itt is közzéteszem; ha kíván reagálni bármit is, azt meg tudja tenni e nyilvános fórum keretein belül is. Mivel a mailt én írtam, így nem sértem senkinek sem a jogát a közzétételével:

    "Szia!

    Mindenekelőtt leszögezném én nem neveztelek Téged csalónak, és nem is rágalmaztalak meg. Ennek megfelelően nincs is miért bocsánatot kérnem, vagy nincs mit vissza vonnom. Nem az én dolgom, és nem is vállalkoztam arra, hogy megállapítsam és közzétegyem ki csaló és ki nem a Prohardveren! Ha valaki pert indít azért mert kár érte, akkor sem ő, hanem a bíróság mondja ki azt, hogy az alperes követett-e el bűncselekményt vagy sem, azaz csaló vagy sem.
    Ha végig olvasod a topicot, akkor látod egyrészt az elején azt, hogy a topic nyilvános fórumán megjelenő nevek tekintetében senkit sem lehet bűnösnek (csalónak) nevezni a bíróság jogerős ítéletéig, és ezt fel is tüntettem már a topic nyitó soraiban mégpedig vastagon fekete betűkkel kiemelve.
    Másrészt, rágalmazásról akkor beszélhetnénk, ha én konkrétan megjelöltelek volna téged mint konkrétan beazonosítható személyt mint csalót, és ezt így szó szerint le is írom, hogy te (mint konkrétan megjelölt személy) csaló vagy. Sem az első része nem valósult meg, mivel nem azonosítottam senkit sem a közzététel során, másrészt sem a második része, mivel nem emlékszem arra, hogy konkrét személyes adatok mellett oda írtam volna, hogy csaló vagy, sem pedig azt, hogy folyna ellened ilyen ügyben büntetőeljárás.. (bár ez utóbbi közzététele sem jelentené azt, hogy kijelenteném vele, hogy csaló vagy)
    Mint írtam nem az én dolgom, ehhez nincsenek meg sem az ehhez szükséges feltételeim, sem pedig a jogi felhatalmazottságom hogy eldöntsem ki a csaló és ki nem. Ennek megfelelően nincs szükségem arra, hogy küldj nekem bármilyen nevet a piros pontokkal vagy bármi mást. Nekem nem kell bizonyítanod semmit sem.
    Mivel az érintett topic nyilvános, ahova bárki beírhat, már korábban is megtehetted volna és még most is bármikor megteheted, hogy beírsz, mondván nem károsítottál meg senkit sem, vagy ha akarod pluszba bizonyításképp felsorolod az ezt alátámasztó dolgokat, a piros pontokat adó neveket, vagy azt, hogy azok akik azt mondták rólad, hogy megkárosítottad őket azokkal szemben nincs tartozásod stb stb, vagy egyszerűen nem reagálsz rá; ez a te jogod, hogy eldöntsd mit akarsz tenni. Mivel azonban nem történt sem rágalmazás, sem más, így mint írtam nincs mit vissza vonnom. A topic pedig arra szolgál részben, hogy elmondjam a hozzám fordulóknak azt, hogy mit tehetnek, mit léphetnek ha valaki megkárosította őket, másrészt pedig arra, hogy akár kérés alapján keressek olyan személyeket akiket az adott nicknév alatt lévő személy, vagy ha úgy tetszik az adott nicknév felhasználásával akár más személy megkárosított. Ha vannak ilyenek, jelentkeznek, ha nincsenek, nem jelentkezik senki sem. A tények mindig magukért beszélnek, nincs szükség magánvéleményre. Büntetőeljárás pedig úgyis csak akkor fog indulni, ha van károsult/ vagy vannak károsultak és ő/ ők meg akarják indítani a büntetőeljárást. Dönteni pedig mint már írtam a bíróság fog ha eljárást indítottak.

    Üdv:
    Beatrix."

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

Új hozzászólás Aktív témák