Aktív témák

  • steverawen

    csendes tag

    Üdv.

    Kezdem az elején, hogy kerek, legyen a történet.
    Falusi gyerekként, életem szerves része a kerékpár, a bringa segítségével történő helyváltoztatás. Ahogy öregedtem, már-már szenvedély szintre emelkedett ez a hobbi, és elkezdtem a kerékpárt, mint sporteszközt használni. 2008-óta munkába járás mellett túrákon, néha még versenyeken is megjelenek kerékpárral.
    Amikor beköszöntött az okos telefonok korszaka, és a hozzájuk elérhető GPS navigációs és tracker alkalmazások, jómagam is elkezdtem naplózni, rögzíteni a tekeréseimet, több féle telefonkészüléket valamint alkalmazást is kipróbáltam, végül megállapodtam a STRAVA közösségi oldalas megoldásánál. Egy súlyos probléma mindig felmerült, nevezetesen a telefonkészülék időjárás (nem)tűrése, hidegtől, esőtől óvni egy drága pénzen vásárolt eszközt, úgy hogy még használni is tudd, lásd a kijelzőjét… nem egyszerű feladat.
    Ekkor kezdet a figyelmem a direkt bringás felhasználásra tervezett célhardverek, kerékpáros GPS készülékek felé fordulni. Ezek az eszközök rezgéstűrő kialakításúak, nem kell rémülten eldugni őket, ha elered az eső, a GPS vevő érzékenyebb, gyorsabban pozícióra áll, és még sorolhatnám, viszont nem valami olcsók, némelyik ára vetekszik a kerékpárom árával, de ez igaz a mobiltelefonokra is. A minap egy hirdetési portálon ráakadtam egy jó áron elérhető használt bringás GPS-re. Sokáig nem vacillálhattam, mert félő volt, hogy elviszik az orrom elől, hát felvettem a kapcsolatot az eladóval, és létrejött az üzlet, a birtokomban tudhatok egy Mio Cyclo305-t. A sok szolgáltatás mellett alap a GPS track rögzítése, navigáció OSM alapon, több kerékpár profil, és néhány WEB, Internet alapú feature is. A kütyü számítógépes csatlakoztatását, kezelését megkönnyítendő, javasolt telepíteni a CycloAgent programot, ami a tálcára ülve csendesen fut a háttérben figyelve, hogy mikor dugják be az USB csatlakozót, és a telepítéskor a MioShare weboldalon létrehozott profillal szinkronizálja a rögzített tekeréseket, értesít ha frissítés érhető el a 305-höz, vagy a rá telepített térképekhez, és végre is hajtja a frissítéseket. A rögzített trackek kielemezhetők a MioShare oldalon magassági profil, sebesség és persze térképes megjelenítés mellett. Ennyi a mellé beszéd.
    Megvettem, minden működött, navigált, mért, rögzített, minden szuper… Profilt regisztráltam a MioShare-n, CycloAgent-t telepítettem, szinkronizáltam az első GPS TrackLog-kat, minden, minden rendben működik. Azután történt valami. Az első néhány alakalommal, amikor próbálgattam a készüléket, a CycloAgent mindig figyelmeztetett, hogy van elérhető frissítés a készülék Firmvare-hez is, és a telepített térképekhez is. Ezeket átugrottam mégse-t nyomva. Eleinte. Majd amikor úgy éreztem elég „nagy vagyok”, jóváhagytam a frissítést. A CycloAgent intézett mindent. Csatlakozott a szerverhez, letöltött, installált, szöszölt, szüttyögött, közben folyamatjelző jelezte, hogy is állnak a dolgok. Először a Firmvare-t frissítette: 100%, ok. Következett az OSM maps: 100% ok, majd a TeleAtlas adatbázis, amiről csak körül-belül sejtem, hogy az utcanév és cím adatbázis lehet, vagymi, mindegy 100%, ok. Miden kész. Az USB csatlakozó kihúzása után a kütyü magától újraindult, ahogy a leírásban szerepelt, és betöltötte a főmenüt. Némelyik menünek új neve lett, és újak is megjelentek: adatküldés az ANT+ segítségével másik eszközre, Ultegra Di2 kijelzése, rögzítése a TrackLog-ba, hasonlók… Ám amikor megpróbáltam előkészíteni egy-egy útvonalat, egy navigációt, nem sikerült. Ha rögzített TrackLog-t akartam visszanézni térkép helyett, krémszínű pusztaságban haladt a nyomvonal, a magasság profil pedig pontosan tengerszintről, 0 méterről indult. Nem értettem. Visszadugtam a számítógépre az eszközt és kiderült, nincs telepített Magyarország térkép rajta, a hivatalosan, gyári leírás és szoftver használatával végrehajtott frissítés egész NYUGAT EURÓPÁT felrakta a legfrissebb OSM verzióban, kis hazánk sehol. Az eszköz továbbra is működik, rögzít, mér, csak Magyarországon nem navigál, ám a frissítés előtt ez is flottul működött.
    Kicsit bő lére engedtem a sztorit, de most jön a kérdés: hogy lehet ez. Hogyan lehet vissza rakni Magyarország térképét, erre kellene valami megoldás.

    Köszönöm a segítséget.

  • steverawen

    csendes tag

    válasz zsola32 #2 üzenetére

    Üdv.

    Sajna nem. A helyzet változatlan.

  • zsola32

    őstag

    válasz steverawen #3 üzenetére

    és ajánlanád a vételt?
    MTB-ra tenném, mecseken használnám, erdőben is, illetve 2x nyáron balatonon

  • Karma

    félisten

    Új topik indítása helyett az Azonnali navigációs kérdések órája topikot javaslom a téma folytatására, akár az első hozzászólás átlinkelésével.

    Ezt lezárom.

    “All nothings are not equal.”

Aktív témák