Új hozzászólás Aktív témák

  • Solicidium

    aktív tag

    Na végre elkészült a gép, szívtam vele másfél napot a random fagyások és el nem indulások és hasonló nyalánkságok miatt. Már összerakáskor is adódtak gondok, pl. a belső memóriát nyomja elég csúnyán kifelé a shuriken egyik jobban kiálló heatpipeja, szóval az ott feszül rendesen, a vgá-t meg a meghajtókból kilépő kábelek hajlítják kifele :DDD . A teljesen bizonytalan működés hamar rájöttem a memórihaibára vezethető vissza, először azt hittem, hogy a ram sérült meg a shuriken feleröltetése közepette, hiába vigyáztam, meg raktam közéjük vastag papírlapot, hogy ne núzza le a chip szélét. De aztán a single ramos memestek is hibákat ontottak, mikor is felfedeztem a hiba okát. Nem figyeltem fel rá, hgy az 1.8 V-on futó ramok 1.92 V-ot kaptak auto-n (köszönjük j&w)... Szerencsére 0.05 V-tal lejebb lehet ezt venni (de többel nem, kész szerencse, hogy legalább ennyivel igen, ismét csak rossz pont j&w-nek), így is a gyárilag megadott helyett 1.872 V-on megy, de azóta stabil legalább és nem volt fagyás. Egyszer a hülye pwm-beállítás a procit majdnem megfőzte, 92fokosra felengedte... Azóta az is manual beállításon van. Az fsp 300-as tápja tényleg halk, bár inkább ez szerintem a kicsit alulszabályozott ventinek köszönhető, amit a táp huzamosabb terehlés esetén elég langyos légáramlattal "honorál". A procit a leszabályozott shuriken 50-55 foknál nem engedi feljebb, a vga meg 30%-on se megy 50-55 fok fölé. Az ház első ventije elé meg be lett rakva egy zalman ventis készletből kivett 7 V-ot eredményező ellenállás, tehát mondhatom, hgy a gép meglehetősen halkan teszi a dolgát.

Új hozzászólás Aktív témák