Új hozzászólás Aktív témák

  • Den

    veterán

    válasz Den #278 üzenetére

    Nah... miután mindent megvettem a nyomtató tuningjához, a k8200 fórumba jobban belemélyedve, rájöttem, hogy az erősebb atx táp, nem fogja megoldani a heatbed fűtés problémámat. Ugyanis a fői gond, hogy a heatbed-bek túl nagy az ellenállása, ez korlátozza sz átfolyó áramot, ezért a gyári 15 voltos táppal max 36 wattot tud fúteni, de ha ráteszem az atx-et a 12 voltjával, ez lemegy 24 wattra, tehát akármilyen bika is a táp, még szarabb lesz az asztalfűtés mint most. Megoldásnak 24 voltot használnak amit egy mosfeten keresztül vezérel a nyomtató elektronikája. Én viszont nem fogok most még egy 24 voltos tápot venni, tetszik ez az atx-es megoldás, minden megvan hozzá, úgyhogy úgy dömtöttem veszek egy másik heatbed-et, ami csak 1 ohmos és 12 voltról is fűt rendesen.

    Utánaolvasva a dolognak, az új mk2 heatbed kicsit nagyobb mint a velleman, és máshol vannak a furatai, szóval mókolni kell kicsit, de azt megoldom. Viszont felfedeztem, hogy létezik alu heatbed, ahol a 3mm-es alu lemezre van felvive a fűtő réteg, Így nem kell üveglap, ami egyrészt nem túl jó hővezető, másrészt plusz mozgó tömeg, Az pcb-légréteg-üveg kombóhoz képest a jó hő vezető alulemez sokkal jobb megoldás.

    [ Szerkesztve ]

    www.simson4t.hu

Új hozzászólás Aktív témák