Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolti_20

    senior tag

    válasz fboldog #23647 üzenetére

    Ma délután volt egy kis időm játszani vele. A Z tengelyt akárhogy babráltam, cseréltem ki a menetes szárat,a csillapító kuplungot vagy az o gyűrűt az eredmény mindig ugyan az lett. Készítettem egy teszt nyomtatást ami 0.1-től nyomtat egészen 1.6mm magasságig, ugye mivel 0.2-es beállítást használok curaban így az elsőt el sem kezdte. Ahogy a képeken is látszik az első réteg nyomtatásával nincs is probléma, de utána egyre jobban paszírozza össze. Mintha a Z tengely nem emelne eleget az elején. Illetve akkor ha supportra kell nyomtatni az új réteget elkezdve. Így valószínűleg nem hardveres lesz a probléma. Bár már minden elképzelhető... Próbáltam a lehető legtöbb képet csinálni a legjobb minőségben de csak egy krumpli meg egy kaputelefon volt nálam.
    Képek:
    [link]

    Annyit hozzá tennék, hogy a képen úgy látszik mintha magasan lenne a nozzle az elején, aztán pedig úgy néz ki mintha össze nyomná. Ha közelebb teszem a nozzlet az asztalhoz, annyira hogy már a PLA színe is fehéreik, akkor is ugyan ezt a jelenséget kapom. Ez a piros PLA nem tökéletes, van sokkal jobb minőségű ami azonos beállítások mellett teljesen kitölt mindent.
    A jelenség:
    [link]

Új hozzászólás Aktív témák