Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz Balli #47 üzenetére

    Hát a kép mimősége sajna elég gyenge volt
    Természetesen attól függ, hogy mik az igényeid: egy negatív kocka marha kicsi, így erről scannelni ''nehezebb'', mint egy előhívott fényképről. Azt számolgattam, hogy 1200dpi - a szóban forgó scanneren ez az optikai max. - esetén egy negatív kocka bescannelése gyakorlatilag ugyanazt a képet eredményezi, mint egy fénykép bescannelése 300dpi-vel. Nos ha ez a minőség nem elég, akkor tovább kell menni árban, és venni egy 2400dpi-s scannert pl. HP3970C. De ha az sem elég, akkor tényleg el lehet felejteni a szkennneres témát, mert a határ a csillagos ég és a célhardverek felé tolódik ki...:( Én mindenesetre nagyon elégedett voltam a negatívscan eredménnyel: nagyon szép lett, monitorra természetesen nagy is, nyomtatni nem próbáltam belőle, de mivel már nyomtattam 300dpi-s képből, és tök jó lett az eredmény, ezen nem aggódnék.:) Amúgy nekünk is vannak régi negatívjaink, de azokat még nem próbáltam scannelni - még csak egy hete van meg a scanner, és nem is nálam, hanem a barátnőmnél:) -, viszont félek, hogy macerásabb lenne, mert az adapter 35mm-es negatívokra van kitalálva, egyes régiek viszont más méretűek, szóval még nemtom...:B

Új hozzászólás Aktív témák